Beynimizi Geliştirelim - Beyni Geliştirme Yöntemleri Nelerdir

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_inci tarafından 18 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Beynimizi Geliştirelim - Beyni Geliştirme Yöntemleri Nelerdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beynimizi Geliştirelim - Beyni Geliştirme Yöntemleri Nelerdir

  Boston Tufts Üniversitesi’nden bir Grup bilim adamının, yıllar süren çalışmaları sonucunda entellektüel yetenekleri geliştirmenin yöntemlerini ort Aya çıkardıklarını iddia ediyorlar. işte beynimizden daha iyi yararlanmanın 7 yolu.

  zihin jimnastiğini öğrenin
  Regensburg Üniversitesi’nde araştırm ayı yöneten Dr. Arne May günde 60 saniye zihin jimnastiği yapıldığında beyin gücünün arttığını söyledi.

  Daha fazla demir alın

  King’s College Beslenme Bölümünden Dr. Michael Nelson, 140 öğrenci üzerinde yaptığı araştırmada, diyetlerinde zengin demir olan öğrencilerin IQ’sunun daha yüksek olduğunu ort aya çıkardı.


  Kahvaltıyı ihmal etmeyin

  500 öğrenci üzerinde yapılan bir araştırmada da, kahvaltılarında tahıl türü yiyecekler veya yumurta ve peynir olan öğrencilerin sabah yapılan sınavlarda hiç kahvaltı yapmayanlara göre daha yüksek not aldıkları bulundu.

  egzersiz yapın
  Exeter Üniversitesi Sağlık eğitimi bölümünden Angela Balding; 1400 öğrenci üzerinde yaptığı araştırmada, fiziksel etkinlikte bulunan öğrencilerin akademik başarılarının arttığını belirtti. Egzersiz yapıldığında beyine daha fazla Oksijen gittiğini, böylece beyin algılamasının ve öğrenme fonksiyonlarının da arttığını söyledi.

  Biraz da hoşunuza giden yiyecekler yiyin

  Florida Üniversitesi’nden Profesör David Figlio’nun yönettiği bir araştırmada, öğle yemeklerinde sevdiği şeyleri (çikolatalı içecekler, bisküvi, pizza gibi) yiyen öğrencilerin sınavlarda yüksek performans gösterdiği bulundu.

  çilek ve yaban mersini (çay üzümü) yiyin
  Boston Tufts Üniversitesi’ndeki bilim adamları yaptıkları son araştırmalarda, çay üzümünün zengin antioksidan (oksit giderici) içerdiği için en büyük beyin gıdası olduğunu buldular. Başka bir araştırmada, Maryland Üniversitesi’nden nörolog Profesör Bernard Rabin, çileğin dondurulmuş haliyle insanlarda beyin fonksiyonlarını arttırdığını söyledi

  Brokoli yiyin
  Londra King’s College’de bilim adamları; Patates, portakal, elma ve turpun anti-asetilkolinesteraz ( sinir uçlarında ve kanda bulunan, hidroliz ve asetilkolini destekleyen bir çeşit enzim) içerdiğini ama brokolinin çok daha fazla içerdiğini buldular.

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beynimizi Geliştirelim Beyni Forum Tarih
İşte beynimizi durduran 10 neden Seviyeli-Ciddi Konular 18 Eylül 2009
Beynimizin Yüzde Kaçını Kullanıyoruz? Psikoloji 12 Nisan 2009
Beynimizi Verimli Çalıştırmanın Yolları Genel Sağlık 16 Aralık 2008
Beynimizin % 10' unumu kullanıyoruz Rehberlik 13 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş