Beyler Köyü Kocaali Sakarya

'Sakarya Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Beyler Köyü Kocaali Sakarya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kocaali Beyler Köyü - Beyler Köyü Hakkında - Beyler Köyü Tanıtımı - Beyler Köyü Resimleri
  Köy Muhtarı: CELAL KAVAKOĞLU

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon:
  0 (264) 842 64 33

  Cep Telefonu:
  0 (542) 227 74 65

  Tarihi

  yaklaşık 400 yıllık bir köydür.zamanında diğer yakın köylerin ağa ve beylerinin buluşma noktası olan bu köy isminide bu şekilde almıştır.

  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

  Coğrafya

  Sakarya iline 87 km, Kocaali ilçesine 16 km uzaklıktadır.Düzce'nin Cumayeri ilçesine 24 Düzce iline 38 km Uzaklıktadır.4Tarafı dağlarla kaplı olan köyün ortasından geçen Büyük Melen Sakarya Düzce sınırını oluşturmaktadır.Köyün yarısı Sakarya iline yarısı Düzce iline bağlıdır.Büyük Melende rafting sporu da yapılmaktadır.

  İklim

  Sakarya beyler köyü kardeniz iklimi içine girmektedir.bazen batıdan gelen bazen de güney batıdan gelen bulutların etkisinde kalmaktadır güney batıdan gelen bulutlar genellikle yagmura neden olmaktadır

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri

  2000 - 214
  1997 - 244

  Köyün Üniversiteli Gençleri Ertuğrul Kavakoğlu,Çağlar ESEN,İlhah Kaya,Ahmet Odabaşoğlu,Samet Kavakoğlu,Nergis Kavakoğlu,Çağrı İpçioğlu.Tunahan İpçioğlu.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa ve En Önemlisi fındığa dayalıdır.ayrıca köyde raftink sporları yapılmakta olup cok sayıda yerli yabancı turist gelmektedir

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş