Beykent Üniversitesi Hakkinda Bilgiler [Beykent Uni'de Yasam,Beslenme,Barinma,Ulasim,Sosyal Faaliyet

'Üniversiteler' forumunda NeslisH tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Beykent Üniversitesi Hakkinda Bilgiler [Beykent Uni'de Yasam,Beslenme,Barinma,Ulasim,Sosyal Faaliyet konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beykent Üniversitesi

  Tarihçe

  Beykent Üniversitesi yeni bir üniversite olsa da Beykent Eğitim Kurumları'nın temeli, Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem ÇELİK tarafından 1990 yılında Özel Beykent İlköğretim Okulu, Özel Beykent Lisesi ve Özel Beykent Anadolu Lisesi'nin kurulması ile atılmıştır. Beykent yerleşim projesi mimarı Adem Çelik kendi adıyla anılan ilköğretim okulunu yaptırarak 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştır. 1997 yılında Beykent Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Edirne Beykent Lisesi ve Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu kurulmuştur.2001 - 2002 eğitim -öğretim yılında İstanbul ve Edirne'de bulunan Beykent Okulları'nda 1100 öğrenci öğrenim görmektedir. Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı ve Beykent Üniversitesi Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı, 1996'da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi'nde bugün 4 fakülte, 14 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu ve 2 enstitüde eğitim-öğretim sürdürülmektedir. 2003 yılında Beykent Üniversitesi 2500 öğrencisi, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektir.

  Yurt ve Barınma

  Üniversite kampüsünde kız ve erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını çözmek için 400 yatak kapasiteli yurt bulunmaktadır.

  Kütüphane

  Beykent Üniversitesi Kütüphanesi geleneksel kütüphane hizmetleri yanında çeşitli elektronik kaynaklardan oluşan çok sayıda hizmeti sunmaktadır. Kütüphanenin hedefi, kullanıcıların bilgi gereksinimini mümkün olduğunca hızlı, verimli bir şekilde sağlamak ve temel eğitsel, akademik ve bilimsel kaynakları hazır bulundurmaktır. Kütüphane, oldukça geniş bir kitap, dergi, CD, DVD, video ve ses kasetleri koleksiyonuna sahiptir. Beykent Üniversitesi kütüphanesinde kitap sayısı 25000'e, akademik basılı dergi sayısı 165'e ulaşmıştır. Academic Research Library veritabanı edinilerek kullanıma sunulan akademik dergi sayısı 2700 olmuştur. Ayrıca kütüphanede internet erişimi ve ödev-proje çalışmaları için 30 bilgisayarlık bilişim bölümü bulunmaktadır. Üniversitenin yerel alan ağına bağlı her bilgisayardan ve internetten kütüphane katoloğuna ulaşmak mümkündür. Kütüphanede aynı zamanda kütüphanelerarası kitap ödünç alma hizmeti de sunulmaktadır. Kütüphane çalışma saatleri : Öğretim Dönemi : Pazartesi - Perşembe 08.30 - 20.00 Cuma 08.30 - 18.00 Cumartesi 10.00 - 16.00 Tatil Dönemi: Pazartesi - Cuma 08.30 - 18.00

  Teknoloji

  Üniversitede, Mimarlık, İç Mimarlık, Sinema TV, Tekstil Tasarımı, Grafik Tasarım gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin tasarım-uygulamalarını yapabilecekleri bir çok laboratuvar, atelye ve stüdyo bulunmaktadır. 10 bilgisayar laboratuvarında 380 adet internet bağlantılı bilgisayar bulunmaktadır. Kütüphane ve öğrenme kaynakları merkezinde toplam 25 bin adet kitap ve 186 farklı dergi aboneliği bulunmaktadır. Ayrıca üniversitenin 1500 veri tabanına üyeliği devam etmektedir.

  Beslenme

  Üniversite içinde 1100 kişilik modern bir kafeterya öğrencilere 3 öğün yemek servisi yapmaktadır.

  Sağlık

  Beykent Eğitim Kurumları Sağlık Personeli üniversite öğrencilerinin ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini sunmaktadır.
   

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kampus Hayatı

  Beykent Üniversitesi Beykent Merkez Kampüsü Üniversitemiz Beykent Merkez Kampüsü İstanbul ili Büyükçekmece ilçesi sınırları içinde, Beylikdüzü Beykent yerleşim bölgesinde kurulmuştur. İstanbul'un yeni uydu kentleri arasında adını sıkça duyduğumuz Beylikdüzü, Beykent yerleşim bölgesini kapsamakta, yeni İstanbul kent yaşamının barınma, alışveriş merkezleri, hastane, fuar ve oyun alanlarını içermektedir. Tatilya, TÜYAP, Carrefour, Bauhaus ve Migros gibi büyük ticaret, kültür ve eğlence merkezlerini kapsayan 2 km. çapındaki alanın içindedir. 16.000 m² kapalı alanı bulunan eğitim kompleksimizde modern eğitim alanları, laboratuvarlar, atelyeler, stüdyolar, cep sineması, konferans salonu, sanat merkezi, açık ve kapalı spor alanları, alışveriş merkezi yer almaktadır. Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsü Üniversitemizin İstanbul İli, Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yeralan, Türkiye'nin kültür ve sanat alanında en önemli bölgesi Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m2 kapalı alana sahip olan Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsünü 2003-2004 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV, Tekstil Tasarımı İletişim Tasarım, Grafik Tasarım ve Oyunculuk; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri eğitim ve öğretimlerine Taksim Kampüsünde devam edeceklerdir. Bu öğrencilerimizin bazı dersleri 2002 yılında eğitime başlayan Ortaköy Eğitim Merkezimizde yapılacaktır. Beykent Üniversitesi Ortaköy Eğitim Merkezi Ortaköy Eğim Merkezi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. 03 Ekim 2003 tarihinde açılışı gerçekleştirilen modern eğitim araç gereçleriyle donatılmış olan merkezde, Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce Hazırlık Eğitimi, Yüksek Lisans Eğitimi ve Sürekli Eğitim Programları öğretimi yapılmaktadır. * Beykent Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Üniversitemizin İstanbul İli Şişli ilçesi sınırları içerisinde yeralan, 5000 öğrenci kapasiteli Ayazağa Kampüsü'nün yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, atelyeleri ve stüdyoları ile Türkiye'nin en modern eğitim kampüsü olmaya aday olan Ayazağa kampüsü'nün 2004 yılında tamamlanarak, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında eğitime başlaması planlanmaktadır.

  Ulaşım

  Beykent Üniversitesi'ne İstanbul'un her yerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

  Burslar

  Beykent Üniversitesi'nde okul kontenjanının %10'u burslu öğrencilere ayrılmıştır. Burs sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır ve yalnızca burslu programı kazanan öğrenciler için karşılıksız burs verilmektedir.
   

 3. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kulüpler
  Akran Danışman Topluluğu
  Atletizm Kulübü
  Beykent ULTRAASLAN
  Beykent ÜNİ.BJK
  Dans Kulübü
  Doğa Sporları Kulübü
  Düşünce ve Edebiyat K.
  Gezi ve Kültürel Etkin. K.
  Havacılık Kulübü
  İletişim Kulübü
  İşletme Kulübü
  Medya Kulübü
  Medya Kulübü
  Mimarlık ve Tasarım K.
  Münazara Topluluğu
  Müzik Kulübü
  Satranç Kulübü
  Sinema Kulübü
  Spor Kulübü
  Tekstil Tasarım Kulübü
  Tiyatro Kulübü
  Uluslararası İlişkiler Kulübü
  Uluslararası Ticaret Kulübü
  Wing Tsun Kulübü
  Yazılım ve Don. Tekn. K.
  Yönetim ve Bilişim Kulübü

  Fakülteler ve Bölümler

  FenEdebiyat Fakültesi
  Ingiliz Dili ve Edebiyati (DİL)
  Ingiliz Dili ve Edebiyati (Burslu) (DİL)
  MatematikBilgisayar (SAY)
  MatematikBilgisayar (Burslu) (SAY)


  Güzel Sanatlar Fakültesi
  Sinema ve Televizyon (SÖZ)
  Sinema ve Televizyon (Burslu) (SÖZ)


  Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi
  Işletme (EA)
  Işletme (Burslu) (EA)
  Uluslararasi Ilişkiler (EA)
  Uluslararasi Ilişkiler (Burslu) (EA)
  Uluslararasi Ticaret (EA)
  Uluslararasi Ticaret (Burslu) (EA)
  Yönetim Bilişim Sistemleri (EA)
  Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu) (EA)


  MühendislikMimarlik Fakültesi
  Bilgisayar Mühendisliği (SAY)
  Bilgisayar Mühendisliği (Burslu) (SAY)
  Mimarlik (SAY)
  Mimarlik (Burslu) (SAY)


  Yabancı Diller Yüksek Okulu
  Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (EA)
  Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Burslu) (EA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beykent Üniversitesi Hakkinda Forum Tarih
Beykent Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2010 Kültür Sanat Haberleri 10 Mayıs 2010
Beykent Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Beykent Köyü Kurtralan Siirt Siirt Tanıtımı 8 Mart 2010
Beykent Köyü, Malatya Malatya Tanıtımı 8 Mart 2010
Türkiye'nin ilk üniversitesi hangisi kısaca Üniversiteler 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş