Beyazlaşsın derken dişinizden olmayın!

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda DilzaR tarafından 28 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Beyazlaşsın derken dişinizden olmayın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aslında hiçbir diş macunu dişinizi beyazlatmaz...

  [​IMG]


  Sokak tezgahlarında bile rastlayabildiğimiz, eczanelerden kolayca satın alabildiğimiz diş beyazlatma ürünleri birçok hastalığa neden oluyor. Beyazlatıcı ürünler sadece kullanıldığı gün dişlerde hafif bir parlaklığa neden oluyor...

  Özellikle sigara içen kişiler tarafından yoğun olarak kullanılan diş beyazlatma ürünleri tehlike saçıyor. Ağız ve Diş Hastalıkları Uzmanı Altuğ Serçe, "Piyasada bulunan birçok ürün diş etlerinde yanık ve tahrişe neden oluyor" dedi.

  DOKTOR ŞART

  Diş beyazlatmanın profesyonel ve riskleri olan bir tedavi yöntemi olduğunu anlatan Dr. Serçe, eczaneler ve tezgahta satılan beyazlatıcı ürünleri iyi bilmek gerektiğini belirtti. Ürünlerin tek kalıp halinde hazırlandığı için diş etini koruyucu özellik taşımayacağına dikkat çeken Serçe, "Eczanelerdeki ürünlerin beyazlatıcı özelliği yok denecek kadar azdır. Ancak kullandığınız gün hafif bir parlaklık oluşur. Daha sonra dişleriniz hemen eski rengine geri döner. Yani ödediğiniz tüm para boşa gider" dedi.

  JEL KULLANIN

  Diş beyazlatmanın iki yolu olduğunu söyleyen Dr. Serçe, şunları söyledi: "Evde kullanılan jeller ve hekim muayenehanesinde uygulanan jeller. Her iki yöntemde de hekiminizin kontrolü ve denetimi altında olmalıdır. Dişlerin beyazlayabilmesi için gerekli işlem, belirli konsantrasyondaki beyazlatıcı jellerin belirli sürelerle dişe temas etmesini sağlamaktır. Ancak bu jellerin dişetine temas etmesi dişetlerinde yanıklara veya tahrişlere yol açabileceği için evde yapılacak uygulamalarda hekim tarafından kişiye özel kalıplar hazırlanmalı, jeller ancak bu kalıplar yardımıyla uygulanmalıdır" dedi.

  Kocaman ticari bir yalan

  Diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan biri de hangi diş macununun en iyi olduğu ve en çok beyazlığı hangi diş macununun verdiğini anlatan Altuğ Serçe, "Hiçbir diş macunu beyazlatmaz. Macun kullanarak dişlerin beyazlayabileceği, kocaman ticari bir yalandan başka bir şey değildir. Antitartar veya sigara içenlere yönelik üretilen diş macunlarında da yoğun miktarda aşındırıcı maddeler olduğu için uzun süreli kullanımda diş minesine kalıcı zararlar vermektedirler.

  KLASİK OLANI SEÇİN

  En doğru diş macunu tamamen klasik ve herhangi bir özellik barındırmayan ve mümkünse içinde sodyum loril sülfat (diş macununa köpürsün diye konur ama ağız kuruluğuna yol açar) bulunmayan diş macunu" dedi.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beyazlaşsın derken dişinizden Forum Tarih
Hacca giderken yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Oruç-Hac-Zekat 7 Mart 2016
Umreye Giderken Gerekli Malzemeler Nelerdir Oruç-Hac-Zekat 11 Şubat 2014
Dua Ederken Neler Söylenmeli Dualarımız Dua paylaşımları 27 Nisan 2012
Karga Bülbülü Taklit Edeyim Derken, Ötmeyi Unutmuş Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 13 Aralık 2011
Evliliğinizi Harcamayın Para Harcayacağım Derken Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 1 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş