Beyaz Duvara Koyu Zemin

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 29 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Beyaz Duvara Koyu Zemin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beyaz duvara koyu zemin


  [​IMG]

  Sıkıntılı alanlarda koyu ve çarpıcı renklerle neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?
  Örneğin seçiminiz beyaz duvarlardan yana ise, zeminde tercihiz mutlaka koyu ya da dikkat çekici renklerden yana olmalı.

  Çoğunlukla holler ve kapı girişleri yaşam alanlarının fazlaca önem verilmediği alanlardır. Bu tercihte elbette kapı girişlerinde alan sıkıntısı yaşanması nedeniyle haklılık payı da vardır.

  Fakat evin ölü alanı gibi değerlendirdiğiniz bu köşeleri renkli yer döşemeleri ile son derece ilgi çekici kılabilirsiniz. Bu tip dar alanlarda dikkat edilmesi gereken temel nokta alanın boyutlarıyla seçtiğiniz desenin uyum göstermesi, bir bakıma desenin alanla örtüşmesidir.

  Bu tip bir alanda karo uygulaması yapacaksanız desen ve montajı konusunda uzmanların görüşlerini almanızda fayda var.

  Günümüzün sıklıkla tercih edilen hesaplı ve pratik malzemesi vinil, desen ve renk seçenekleri ile yaşam alanlarınıza yepyeni bir soluk getirebilir. Vinilin uygulanması esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ölçüler konusunda titiz davranılmasıdır.

  Vinili zemine uygulamadan önce kraft kağıdına uygulamak istediğiniz parçanın örneğini çizmek hata yapılmasını engelleyebilir. Vinilin döşenmesi sırasında bir uzmandan ya da yapı marketlerden destek alabilirsiniz.

  Evinizde merdivenleriniz olduğu için kendinizi şanslı hissediyorsunuz, fakat bu alan oldukça sönük. Oysa siz merdivenlerle şık bir odak noktası oluşturmak istiyorsunuz. O halde merdivenleri boyamanın tam zamanı! Eğer merdivenleriniz aaaal ise renkli aaaal boyalarından faydalanabilir, ahşap ise su bazlı akrilik boya ya da ahşap boyası kullanabilirsiniz.

  Özellikle modern tarzda bir eviniz ya da kır evi tarzını yansıtan bir yaşam alanınız varsa bu gökkuşağı merdivenleri evinizin atmosferine yeni bir soluk getirerek hayalini kurduğunuz şık odak noktasını yaratmanıza yardımcı olabilir.

  Uyumlu bir görüntü elde etmek istiyorsanız renk paletinde birbirini takip eden tonları kullanabilirsiniz. Ancak kontrasttan hoşlanıyorsanız seçtiğiniz rengin hemen karşısında yer alan rengi kullanarak çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beyaz Duvara Koyu Forum Tarih
Üzgün erkek fotoğrafları siyah beyaz Avatar Resimleri Pazar 00:12
Siyah beyaz yalnız erkek fotoğrafları Avatar Resimleri Pazar 00:08
Siyah beyaz bayan fotoğrafları değişik Avatar Resimleri Cumartesi 23:50
Siyah beyaz kadın resimleri yalnız kadın resimleri Avatar Resimleri Cumartesi 23:44
1. Beyazıt dönemi devlet düzenini yerleştirmek için yapılan kültürel siyasi faaliyet Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş