Beyaz dişler için uzmanlardan öneriler

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Beyaz dişler için uzmanlardan öneriler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız. Peki, koyu dişlerden kurtulmak, bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün değil mi? Tabi ki mümkün, işte uzmanlardan öneriler…

  İnsanlarda diş renkleri de tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir. Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.

  Sulardaki flour yoğunluğu da diş renginin koyulaşmasına neden olur. Diş beyazlatmaya başlamadan önce ağız muayenesi yaptırmalısınız. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

  Uzmanından öneriler

  Şifalı bitkiler ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya evde diş beyazlatma için şu kürü öneriyor:

  1 çay kaşığı karbonat, yarım limonun suyu ve 2 damla zeytinyağı bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.

  Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar

  Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.

  Beyazlatıcı macunlar

  Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Ocak 2012

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beyaz dişler için Forum Tarih
Dişleri Beyazlatmak İçin Evde Neler Yapılabilir? Ağız ve Diş Sağlığı 11 Mart 2012
Bembeyaz dişler için kolay karışım Güzellik & Bakım 26 Ocak 2010
Beyaz dişler için uzman önerileri Ağız ve Diş Sağlığı 12 Aralık 2009
Beyaz dişler için en pratik ve etkili yöntemler Ağız ve Diş Sağlığı 21 Ağustos 2009
Dişler hangi yöntemlerle beyazlatılır? Ağız ve Diş Sağlığı 6 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş