Beyaz Diş Herkese Yakışmaz!

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Beyaz Diş Herkese Yakışmaz! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara, sağlık ve kendine güven olarak yansır. İnci gibi bembeyaz dişler birçoğumuzun hayalidir. Oysa insanlarda göz ve saç rengi gibi dişlerinin rengi de farklı tonlarda olabilir…
  Estetik Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, beyaz dişlerin her yüzde güzel durmayacağını belirterek, herkesin cilt rengi göz rengi gibi diş renginin de farklı olabileceğini açıkladı.
  Dişlerimizin yüzümüze karakteristik özellik kazandıran en önemli organlardan biri olduğunu açıklayan Kışlaoğlu, beyaz dişlere sahip olmanın sağlıklı dişler anlamına gelmediğini belirtti. Her insanın ten rengi, saç rengi, göz rengi genlere göre farklılık gösterebileceği gibi diş renginin de farklı olabileceğini belirten Kışlaoğlu, bazı kişilerde beyaz dişlerin doğallıktan çok uzak durduğunu söyleyerek ancak kullanılan ilaç veya çeşitli dış etkenlerden sararan dişlere müdahale edilmelidir diye konuştu.

  İnci Gibi Dizili Dişler…

  Biraz cerrahi ile ağızda gerek kullanım gerek estetik açısından, birçok şeyin değiştirilebileceğini açıklayan Kışlaoğlu, “Her kişinin ağız ve çene yapısı aynı değildir, bu sebeple başkasında uygulanan bir cerrahi işlem diğer kişide çok farklı bir görüntüye sebep olabilir. İstenilen her estetik işlem kişide istenilen görüntüyü vermeyerek kişide hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Dişlerinize uygulayacağınız operasyona diş hekiminiz ile ayrıntılı bir görüşme yapmadan başlamamalısınız. Bu gerek diş estetiği gerek diş beyazlatma konusunda olsun sonuç için önemli bir faktördür” diye konuştu.
  Bu konuda da teknolojinin oldukça geliştiğini ifade eden Kışlaoğlu, bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği ile operasyon sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağınızı bilgisayar ekranından görerek gerekli uygulamaların isteğe göre yapılabilineceğini belirtti.

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beyaz Diş Herkese Forum Tarih
Evde Diş Beyazlatma Formülleri Nelerdir? Ağız ve Diş Sağlığı 2 Temmuz 2013
Beyaz Diş Kitabı Kahramanları Kimlerdir? Kitap, Resim ve Dergi 28 Şubat 2013
Beyaz Diş Kitabı Özeti Kısa Kitap Özetleri & E-Kitaplar 27 Şubat 2013
Dişleri Beyazlatmak İçin Evde Neler Yapılabilir? Ağız ve Diş Sağlığı 11 Mart 2012
Beyaz Diş Kitabı Özeti Jack Landon Kitap Özetleri & E-Kitaplar 22 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş