Beslenme Eğitimi - Yeterli ve Dengeli Beslenme

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 10 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Beslenme Eğitimi - Yeterli ve Dengeli Beslenme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  beslenme programları - yeterli ve dengeli beslenme - sağlıklı beslenme

  Toplumu oluşturan bütün bireylerin özel durumlarına göre yeterli ve dengeli beslenmelerini, besinler hakkında doğru bilgi edinmelerini, bu bilgiler doğrultusunda doğru beslenme alışkanlıkları kazanmalarını, yetersiz ve dengesiz beslenmenin yol açtığı sağlık sorunlarını ve önlemlerini, bozuk besinlerin yol açtığı sorunları, besinlerin daha verimli ve ekonomik kullanılmasını sağlamak için her bireye beslenme eğitimi verilmelidir.

  Beslenme eğitimi, ilkokuldan başlayarak üniversiteden mezun oluncaya kadar her aşamada öğretmenler tarafından verilebilir.

  Beslenme ile ilgili bilgiler çocuğu sıkmadan, azar azar ve uygulamasına olanak sağlayacak şekilde verilmelidir. Okullarda okuyan çocukların beslenme eğitimi ile annelerinin ve diğer aile bireylerinin eğitimi de amaçlanabilir. Çocuğun okulda aldığı bilgiyi annesine götürmesine muhtemeldir.

  Bütün toplumun beslenme eğitimini sağlamak için kitle iletişim araçlarından da yararlanılabilir. İçerisinde sağlıklı yemek tariflerinin de verildiği beslenme programları televizyonlar da sık sık yer almalıdır.

  Beslenme ile ilgili ortaya çıkarılan yeni gelişmeler sürekli gazete, dergi ve internet siteleri ve televizyonlarda yayımlanmalıdır.


  alıntı
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş