Benim Annem Bir Melek Dizisi Tüm Bölüm Özetleri

'Diğer Yerli Diziler' forumunda NeslisH tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Benim Annem Bir Melek Dizisi Tüm Bölüm Özetleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Benim Annem Bir Melek 1. Bölüm Özet

  Neriman bütün ailesinin üzerine titreyen bir annedir. En büyük zaafı da küçük oğlu Çetin’dir. Çetin’in bir eş ve bir baba olması, Neriman’ın ona küçük bir çocuk gibi ihtimam göstermesine engel olamamıştır. Gelini Ece ne yaparsa yapsın, oğluna Neriman kadar iyi bakamayacaktır! Bu arada büyük oğlu Metin de yeni bir aşka yelken açmıştır. Sevgilisi Nalan ailesi ile tanışmak isteyince, Çetin ve Metin anneleri Neriman’dan uzak bir tanışma yemeği organize ederler. Yemekte sadece Çetin, Metin ve Çetin’in eşi Ece olacaktır. Baba Cahit de, melek anneleri Neriman’ı oyalamakla görevlidir.
   

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Benim Annem Bir Melek - 2. Bölüm Özeti
  Cahit’in aniden rahasızlanması, başta Neriman olmak üzere tüm aile üyelerini telaşlandırır. Cahit tüm tedavi önerilerinin reddedince çocuklar eve gizlice bir doktor sokmak için plan yaparlar. Neriman ise bir üfürükçüden medet ummaktadır. Tabii herkes gizli planını aynı anda harekete geçirince, ev bir panayır yerine döner. Sonuçta doktor da üfürükçü de başarılı olacaktır ama hiç kimsenin beklemediği şekilde!
   

 3. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Cahit’in aniden rahasızlanması, başta Neriman olmak üzere tüm aile üyelerini telaşlandırır. Cahit tüm tedavi önerilerinin reddedince çocuklar eve gizlice bir doktor sokmak için plan yaparlar. Neriman ise bir üfürükçüden medet ummaktadır. Tabii herkes gizli planını aynı anda harekete geçirince, ev bir panayır yerine döner. Sonuçta doktor da üfürükçü de başarılı olacaktır ama hiç kimsenin beklemediği şekilde!
   

 4. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ece’nin lise yıllarından bir arkadaşı adresini bulmuş ve ziyaretine gelmiştir. Kaynanası ile karşı karşıya oturduklarını görünce ona bir öneride bulunur. Kendi yaşadığı güzel bir sitede fiyatı oldukça makul daireler vardır ve Ece oturduğu daireyi satarak oradan bir daire alabilecektir. Böylece kaynanası ile karşı karşıya oturmaktan da kurtulacaktır.
  Bu fikir Ece’ye de çok iyi gelir ve kocasını da ikna eder. Gazetelere ilanlar verilir ve Ece’nin oturduğu daire satışa çıkarılır. İlanları gören alıcılar eve bakmak için gelmeye başlarlar.
  Bu arada olayları Neriman’a haber vermezler ve Ece eve bakmaya gelen müşterileri akrabası veya eski arkadaşı olarak tanıtır. Olan bitenden haberi olmayan Neriman gelininin akrabası sandığı müşterileri perişan eder ve kaçırtır. Daireyi almaya niyetli müşteriler bile Neriman’a dayanamayarak kaçarlar.
  Artık Ece’nin hiç ümidi kalmamıştır, Neriman’a rağmen daireyi satmanın imkansız olduğunu düşünmektedir. Artık herkes dairenin satılmasından umudunu kesmişken bir mucize olur ve Neriman yanında bir emlakçı ile gelir. Emlakçı Ece’nin dairesini alacaktır. Herkes şaşkındır Neriman’ın bu davranışı karşısında… Ancak Neriman’dır bu… Karaman’ın koyunu sonra çıkar Neriman’ın oyunu… Eh, artık Neriman’ın oyununu da diziyi izleyerek görün…
   

 5. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ece’nin artık iyice sabrı taşmış ve kaynanası ile bir arada yaşamaktan iyice sıkılmıştır.Bu arada Nalan bir televizyon kanalında başlayacak olan Herkes Bize Bakıyor isimli yarışma proğramına katılma planları yapmaktadır ve bu niyetini Ece ile paylaşır. Nalan’ın söyledikleri Ece’ye ilginç bir fikir verir, eğer yarışmaya kendisi katılırsa uzun bir süre yarışmanın yapılacağı evde kalacağından Neriman’dan uzak olacaktır. Hele bir de yarışmayı kazanırsa Neriman’dan uzak yaşayacağı bir kaç aylık keyfin üstüne oldukça iyi de bir para alacaktır. Çetin’in itirazına rağmen kararını veren Ece yarışmaya başvurmak için gider.
  Ece’nin bu kararını öğrenen Neriman önce çok sinirlenir ve kıskanır ama bir süre sonra gelininden baskın çıkabilmek için yarışmaya katılmaya karar verir. Bu amacına ulaşmak için Hayrunisa hanımın çevresini kullanan Neriman yarışmaya katılmayı başarır, Ece’nin başvurusu ise reddedilmiştir. Bir kez daha gelininin alt etmeyi başaran Neriman’ın keyfine diyecek yoktur.
  Program başlar ve Neriman diğer yarışmacılarla birlikte Herkes Bize Bakıyor evine kapanır. Ev halkı Neriman’sız günlerin keyfini sürmeye çabalarken Neriman da kapandıkları evdeki yarışmacıları hayatlarından bezdirmeye başlar. Herkesin daha ilk haftadan eleneceğine kesin gözüyle baktıkları Neriman kendisinden beklenmeyen bir performans gösterir ve yarışmayı kazanma yolunda büyük yol alır. Bunun üzerine diğer yarışmacılar Neriman’ı eleyebilmek için komplolar geliştirmeye başlarlar. Bütün bunları ekrandan gören ev halkı Neriman’ın elenip tekrar yanlarına gelmesini önlemek ve komployu bozmak için hemen faaliyete geçerler.
   

 6. NeslisH

  NeslisH Özel Üye  ECE HAMİLE! NERİMAN ETRAFINDA PERVANE!
  Ece kolundaki ağrı için gittiği doktordan “hamile olduğu” müjdesi ile eve döner! Bu haber iki evde de bomba etkisi yaratır. Turuncu ailesinde yaşam değişir. Ece’ye iş yaptırmamak ve yeni toruna iyi bakmak için ev hakli yarışa girer. Hatta küçük Sinem bile annesine iş yaptırmamak için babaannesi ile yarışa başlar. İlgisizlikten şikayetçi Ece, bu kez de gördüğü aşırı ilgiden çıldırır!
  Ama bütün bu ilginin ortasında Neriman yine o derin şüpheciğini devreye sokar ve Ece’nin doktorunu kontrole gider! Ev halkı için asıl bomba da o zaman kopacaktır!
   

 7. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Anneler günü gelmektedir. Herkes Neriman’a ne alacaklarını düşünmektedir. Bu arada Çetin bir arkadaşına bankadan aldığı yüklü bir kredi için kefil olmuş, arkadaşı o kredi ile bir otobüs almıştır, ancak daha ilk seferde arkadaşı büyük bir kaza geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştır.

  Artık çalışamayacağı için ve otobüs de hurda haline geldiği için kredi borcu Çetin’in üzerine kalmıştır. Çetin bu haberi, üzülmesinler diye, herkesten saklar. Sadece Metin’e anlatır ve tabi Metin de herkese... Çetin’in bu kötü haberi üzülmesin diye kendisinden saklaması Ece’yi çok duygulandırır.

  Yardım etmek ister ve eski arkadaşlarından birini arayarak bir iş ister. Tam ona göre bir iş vardır ama Moskova’da çalışması gerekmektedir. Alacağı para Çetin’in kredi borcunu karşılayacağı için hemen kabul eder.

  Çetin’e ve aileye de artık mesleğini yapmak istediğini, biraz Neriman’dan uzak kalmak istediğini söyler. Neriman önce çok sinirlenir ama Ece’nin sakladığı gerçek duygularını öğrenince duygusallaşır. Ona gurbet ellerde bakmak için kendisinin de onunla Moskova’ya gideceğini söyler. Ancak orada Ece’nin çalışacağı yerde herkes İngilizce konuşmaktadır.

  Neriman kimse ile anlaşamayacak ve büyük zorluk çekecektir. Neriman hemen kolları sıvar ve İngilizce öğrenmek için çalışmaya başlar. Nalan ona İngilizce öğretecektir. Nalan öğretmen, Neriman da öğrenci olunca....
   

 8. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Cahit ve Neriman televizyonda izledikleri bir kadın proğramında tartışan karı koca yüzünden fena halde kapışırlar. Cahit kocadan taraftır Neriman kadından. Kavgaları büyüyünce Cahit kapıyı çarpıp Çetin ve Ece’nin evine gider. Bir daha dönmeyecektir Neriman’a. O sırada Çetin ve Ece’nin evinde de kavga vardır ve Ece sinirlenip kapıyı çarparak çıkar ve Neriman’ın evine gider. Metin ve Nalan da Nalan’ın börekleri nedeniyle birbirlerine girerler, ve Metin Çetin’in evine Nalan Neriman’ın evine gider. Hatta Berke ve Sinem bile kavga ederler ve Sinem kadınların yanına Berke erkeklerin yanına gider. Artık iki daire harem ve selamlık gibi olmuştur. İki taraf da hayatlarından çok mutlu imiş gibi davranırlar, hatta karşı tarafı kıskandırmak, pişman etmek için bir sürü numaralar tezğahlarlar. İki daire arasında müthiş bir kıskandırma yarışı başlar. Ancak olay biraz uzayınca herkesin eşi burnunda tütmeye başlar. Hatta eşlerinin en kötü taraflarını bile özlerler. Hepsi eski hallerine dönebilmek için yanıp tutuşmaktadırlar ama inatlaşmayı öyle ileri götürmüşlerdir ki geri dönemezler bir türlü...
   

 9. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Turuncu ailesinin erkekleri heyecan içinde Avrupa futbol şampiyonasına hazırlanmaktadırlar. Milli takım formaları, bayraklar, flamalar, kukuletalar alınmış maç havası hepsini sarmıştır. Bir sabah hiç beklenmedik bir şey olur. Ece’nin anne ve babası telefon açıp kızlarını ve torunlarını görmek için onlara geleceklerini söylerler. Birden ortalık karışır çünkü Ece’nin anne ve babası Kamuran hanım ile Sururi bey Cahit ve Neriman’ın tam zıddı insanlardır. Neriman’a karşılık verebilen, onunla didişebilen tek insandır Kamuran hanım.

  Bütün aileyi olabileceklerin korkusu sarar. Neriman her zaman şık giyinen Sururi bey karşısında kendi kocasının sefil bir biçimde kalmasını istemediği için sıkı bir alışveriş yaparak Cahit ve Metin’i sosyetik beyefendiler gibi giydirir. İki kaynana arasında yaşanacak büyük bir savaşın kokusu duyulmaya başlamıştır artık.

  Sonunda Ece’nin anne babası gelirler.Daha ilk saniyede Kamuran ve Neriman arasında birbirlerine laf atmalar başlar. Önceleri zararsız bir laf kavgası olarak başlayan bu didişme Kamuran’ın Sinem’i daha iyi bir okulda okutmak ve Neriman’dan uzak tutmak amacıyla kendi evine götürmeye karar vermesi ile resmen bir savaşa dönüşür.
   

 10. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Cahit ve Metin’in kahvaltı masasında izledikleri Türk filmi, Turuncu ailesinin saadetine gölge düşürüyor. Baba – oğul kadınların şoförlüğü ile ilgili espri yapmaya başlayınca, Neriman elbette bu konuda sessiz kalamıyor! Ailenin melek annesi Neriman bu hafta İstanbul trafiğinde direksiyon sallıyor. Cahit ve Metin, ne yaparlarsa yapsınlar elbette Neriman’ı bu işten vazgeçiremiyorlar. Çetin ve Ece’ye de endişe ile evde beklemek düşüyor. Böylelikle, Bostancı – Taksim hattı yolcuları da MELEK GİBİ BİR ŞOFÖR ile tanışıyor!!!

  Neriman, önce durağın ve durak personelinin görüntüsünü değiştirerek, uzun bir gün olacağının işaretini veriyor. Bütün durak ve personel “çiçek gibi” oluyor!

  Ardından yolcuları çok uzun bir bostancı – taksim yolculuğu bekliyor. Şoför Neriman’ın kullandığı dolmuşta, eline koluna, bacağına hakim olamayanın vay haline!!!

  Evde ise endişeli olmayan tek kişi Cahit’tir. Neriman’ın herkesin hakkından geleceğine emindir ama boş evde beklemekten de sıkılır. Günlük mesaisine, Hasıla ve Sıddık ile çekirdek çitleterek devam eder!

  Bu arada, Şebboy ve Artiz arasındaki aşk bir türlü başlayamaz. Çünkü artiz uzun bir yemek sırasında bile söylemek isteyeceklerini söyleyecek cesareti bulamaz.
   

 11. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Neriman’ın dünürleri ile mücadalesi sürüyor. Kamuran ve Sururi, Neriman’ın biricik torunu Sinem’i yanlarında götürmek konusunda çok ısrarlı! Üstelik onarın misafirlik süreleri uzadıkça, evde de hayat gittikçe zorlaşıyor…

  Neriman ile Kamuran arasındaki torun mücadelesi herkesin hayatını kabusa çevirmişken, bir de erkeklerin şampiyorlar ligi telaşı başlar. Cahit ve Metin maçları evde izlemeyi planlar ama misafirlerle bu zor olacaktır.

  Neriman yine muhteşem bir buluş ile evi stada çevirir! Sevgili eşi ve oğlu maçları rahatlıkla izlesin diye yaptığı organizasyonun altında elbette bambaşka planları vardır. Maç başlar ve Fanatik Neriman da ortaya çıkar!

  Taksi durağında ise gündemde aşk acısı var. Çünkü Artiz ve Şebboy ayrılmaya karar verdi! Artiz, hayata küstü… Kendini yemeğe verdi… Tüm durak personeli de onu teselli etme derdinde.
   

 12. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  12.Bölüm Özeti

  Neriman Ece’nin anne ve babasının Sinem’i götürme teşebbüslerini başarı ile püskürtür. Ama evde şimdi de Ece krizi yaşanmaktadır.

  Ailesine gösterilen muameleye çok sinirlenen Ece evi terk etmeye karar verir. Çetin de bütün yaşananlara karşı iyice sinirlenince Neriman’ın istediği olur. Neriman mahallenin çöpçatanını bile arar! Oğluna acilen yeni bir eş bulacaktır!

  Ece valizini toplarken Neriman olayın ciddiyetini fark eder! Ama bakalım bu kadar ileri gittikten sonra aileyi nasıl bir araya getirecektir?
   

 13. NeslisH

  NeslisH Özel Üye


  13.Bölüm Özeti

  Metin annesinin ilgisinden o kadar bunalır ki annesinden korkusunu bile unutup evden ayrılmaya karar verir! Neriman ise oğluşunun onsuz yapamayacağına adı kadar emin olduğu için gıkını bile çıkarmaz… Ancak Metin’in gitme isteği geçici bir heves değil ciddi bir karardır…

  Durumu anlayan Neriman elbette boş durmaz ve şeytana papucunu ters giydiren planlarından birini daha devreye sokar! O sırada Metin yalnız yaşayacağı mutlu günlerin hayallerini hayata geçirme hevesindedir… Gününü gün edecek hatta çapkınlık yapacaktır! Acaba Neriman’ın planlarına rağmen Metin hayallerini gerçekleştirebilecek midir?
   

 14. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  14.Bölüm Özeti

  Dünyanın tüm şehirlerindeki sevgililerine rağmen Hayrunisa Hanım hayatından sıkılmıştır. Ve en çok da Neriman’ın hayatına özenmektedir! Çetin sevgili patronunun moralini düzeltmek için Adil Usta’nın restoranında bir iftar düzenlemek ve herkesi çağırarak Hayrunisa Hanım’ı eğlendirmek ister. Metin sayesinde şoförler de kolları sıvayıp bu işin organizasyonuna soyunurlar. Bu arada Neriman da Alicon ve Melahat’in yönetici seçimleri için bir takım numaralar çevirdiğini görür ve tüm apartman sakinlerini Adil Usta’nın yerindeki bir iftar yemeğinde bir araya getirmek ister. İki tarafın iftar programları kesişince herkes restoranda buluşur ancak beklenmedik bir gelişme olur. Adil Usta restoranı satıp memleketine gitmek istemektedir yorulmuştur artık. Hayrunisa aniden ortaya atılır ve restoranı satın alır. Neriman Ece ve Nalan’ı da işe alır. Böylece eğlenceli bir hayata geçiş yapacaktır. Neriman’ın yönettiği bir restoranda neler olacağını merak ediyorsanız bu bölümü sakın kaçırmayın…
   

 15. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  15. Bölüm Özeti

  Çetin’in doğum günü gelir çatar. Bu yaşına kadar oğluşunun doğum günü hazırlıklarını bizzat yapan Neriman bu yıl karşısında dişli bir rakip bulur; çok sevdiği gelini Ece’yi. Çünkü Ece bu kez eşinin
  doğum gününü bizzat organize etmeyi ve bunu asla ama asla kimseye kaptırmamaya kararlıdır.
  Tabii bu çekişme yine iki kadın arasında inanılmaz bir taktik savaşına dönüşür.

  Apartmanda ise Alicon’un yeni uygulamaları devreye girer… Hasıla ve Sıddık görev başında artık kırmızı üniforma giyecektir.

  Mahalledeki komşularının daveti üzerine Neriman yanına Ece ve Nalan’ı da alarak bir televizyon kanalının kadın programına konuk olarak gider. Amaçları eğlenmek ve tartışmaları izlemektir; ancak programı arayan gelinler kaynanalara verip veriştirmeye başlayınca Neriman sinirlenir.
  Eh! Bostancı’lı Neriman sinirlenince de neler olur tahmin edin artık...
   

 16. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  16. Bölüm Özeti

  Eve girip Neriman Ece ve Nalan’ı rehin alan soyguncuların niyeti ciddidir. İstedikleri yapılmazsa üç kadını öldüreceklerdir. Gergin bir bekleyiş vardır. Bu arada soyguncular acıkırlar. Nasıl olsa yaşlı bir kadın bize bir şey yapamaz diyerek Neriman’ın ellerini çözerler ve yemek hazırlamasını isterler. Elbette bu hayatlarının hatası olur çünkü karşılarındaki meşhur Bostancı’lı Neriman’dır. Neriman kendine has yöntemlerle soyguncuları alt eder ama olayı sürdürür. Erkeklerin onlara ne kadar değer verdiklerini test etmek için bir olanak geçmiştir ellerine.Neriman bu durumu kullanarak Cahit Çetin ve Metin’i perişan eder.
   

 17. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  17. Bölüm Özeti

  Sıddık'ın kahveden tanıdığı bir arkadaşı bir kıza aşıktır. Ama çok utangaç olduğu için bir türlü aşkını ilan edemez. Sıddık Berke'den arkadaşı adına bir aşk mektubu yazmasını rica eder.
  Berke güzel bir aşk mektubu yazar ama mektubun kime yazıldığı belli değildir. Bu mektup ilginç tesadüfler sonucu küçük bir tur atar. Önce Ece mektubu Neriman'ın evinde bulur ve bir aşığından Neriman'a geldiğini sanır. Sonra Neriman mektubu Ece'nin evinde bulur ve mektubun Ece'ye geldiğini sanır. Daha sonra Metin mektubun Nalan'a geldiğini Artiz de Şebboy'a geldiğini sanır. Ortalık fena halde karışır. Herkes birbirinden şüphelenmekte herkes ötekine acımaktadır.
  Korkunç üzüntüler intihar teşebbüsleri yaşanır. Suç üstü yakalamak için planlar hazırlanır...
   

 18. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Hepsi grubu bir konser verecektir. Sinem ile Berke’de bu konsere gitmek isterler. Sinem konsere gidebilmek için bir ay öncesinden babasına söylemiş ve biletleri alacağına dair söz almıştır. Konser günü gelir. Çetin biletleri almayı unutur ve hiç bilet kalmaz. Bütün ailede panik başlar, ne yapıp edip bilet bulmalıdırlar ama tüm çabaları boşa gider kimse bilet bulamaz. Sonunda iş Neriman’a kalır ve Neriman kendine has yöntemlerle sorunu çözer.
  Bu arada Cahit’in abisi Vahit bir ziyaret için Turuncu ailesinin evine gelmek ister. Ancak Vahit ile Neriman arasında uzun yıllara dayanan bir husumet vardır. Eğer Neriman Vahit’i görürse büyük olay çıkacaktır. Cahit, Metin ve Çetin düşünürler ve ne şişi ne kebabı yakmadan sorunu çözmek için bir formül bulurlar. Ece ve Nalan bir bahane bularak Neriman’ı evden uzaklaştırırlar. Erkekler de Vahit’i ağırlar. Tabi böyle bir planı Turuncu ailesi yaparsa sonuç fiyasko olur.
   

 19. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Sıddık’ın kahveden tanıdığı bir arkadaşı, bir kıza aşıktır. Ama çok utangaç olduğu için bir türlü aşkını ilan edemez. Sıddık, Berke’den arkadaşı adına bir aşk mektubu yazmasını rica eder.

  Berke güzel bir aşk mektubu yazar, ama mektubun kime yazıldığı belli değildir. Bu mektup ilginç tesadüfler sonucu küçük bir tur atar. Önce Ece mektubu Neriman’ın evinde bulur ve bir aşığından Neriman’a geldiğini sanır. Sonra Neriman mektubu Ece’nin evinde bulur ve mektubun Ece’ye geldiğini sanır. Daha sonra Metin mektubun Nalan’a geldiğini, Artiz de Şebboy’a geldiğini sanır. Ortalık fena halde karışır. Herkes birbirinden şüphelenmekte, herkes ötekine acımaktadır.

  Korkunç üzüntüler, intihar teşebbüsleri yaşanır. Suç üstü yakalamak için planlar hazırlanır…
   

 20. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Hepsi grubu bir konser verecektir. Sinem ile Berke’de bu konsere gitmek isterler. Sinem konsere gidebilmek için bir ay öncesinden babasına söylemiş ve biletleri alacağına dair söz almıştır. Konser günü gelir. Çetin biletleri almayı unutur ve hiç bilet kalmaz. Bütün ailede panik başlar, ne yapıp edip bilet bulmalıdırlar ama tüm çabaları boşa gider kimse bilet bulamaz. Sonunda iş Neriman’a kalır ve Neriman kendine has yöntemlerle sorunu çözer. Bu arada Cahit’in abisi Vahit bir ziyaret için Turuncu ailesinin evine gelmek ister. Ancak Vahit ile Neriman arasında uzun yıllara dayanan bir husumet vardır. Eğer Neriman Vahit’i görürse büyük olay çıkacaktır. Cahit, Metin ve Çetin düşünürler ve ne şişi ne kebabı yakmadan sorunu çözmek için bir formül bulurlar. Ece ve Nalan bir bahane bularak Neriman’ı evden uzaklaştırırlar. Erkekler de Vahit’i ağırlar. Tabi böyle bir planı Turuncu ailesi yaparsa sonuç fiyasko olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Benim Annem Melek Forum Tarih
Benim annem bir melek kompozisyon örneği kısaca Edebi Türler Halk Edebiyatı 13 Nisan 2014
Benim Annem Bir Melek 59. Bölüm özeti Diğer Yerli Diziler 8 Nisan 2010
Benim Annem Bir Melek 53.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 21 Şubat 2010
Benim Annem Bir Melek 45. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 5 Aralık 2009
Benim annem bir melek bölüm 26 Özeti Diğer Yerli Diziler 17 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş