Bener Cordan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bener Cordan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bener Cordan İlköğretim Okulu Hakkında - Bener Cordan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Bener Cordan İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Bener Cordan İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Bener Cordan İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bener Cordan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bener Cordan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bener Cordan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bener Cordan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
  Adı: BENER CORDAN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: TURGUT ÖZALBULVARI HASAN PAŞA CADDESİ
  Telefon Numarası: 4622291395
  Faks Numarası: 4622290237

  9140 m2 alan üzerine kurulan okul, devlet tarafından yapılmıştır. Normal öğretimle 960 öğrencinin öğrenim görebileceği okulda: 32 derslik 2 kantin 100 öğrenciye hizmet verebilen ana sınıfı, çok amaçlı salon, spor salonları, bilgisayar sınıfı, beden özürlü çocuklara hizmet verebilecek alanlar, asansör, kütüphane, müzik sınıfı, 2 fen laboratuarı, sosyal bilgiler sınıfı, eğitici kol odaları, rehberlik, Okul Aile Birliği odası, Resim-iş Atölyesi, ders araç gereç odası, öğretmen odaları, 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 1 memur odası ve diğer birimlerden oluşan okulda halen 1500 öğrenciye 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 54 öğretmen hizmet vermektedir. Ayrıca okulumuz 5188 sayılı kanunla hükümleri doğrultusunda korunup gözlenmektedir.

  Öğrencilerimizin Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürk ilke ve devrimlerini kavratma, özgür düşünme, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetişmelerine özen gösterilmektedir. Tüm öğrencilerimiz bizim için birer değerdir. Kendilerine sevgiyle yaklaşılır. “Başarının anahtarı sevgidir”, anlayışı okulumuza hâkimdir.

  Eğitim ve öğretimde; öğretmenlerimiz; yeniliğe, değişime açık, kendine güvenen üreten bireyler yetiştirmenin gayreti içindedir. Bunu yaparken eleştiren, düşünen, yaratıcı iletişim becerisi olan, araştıran, sorgulayan, problem çözme, yetenekli, girişimci, Türkçeyi doğru ve etkili kullanan nesilleri yetiştirmeyi amaçlar. Bu hedeflerin yerine getirilmesinde okulumuzun fiziki ve teknolojik imkânları, dünya standartlarında olup, öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş, başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Derslerin özelliğine göre, proje, deney, gezi, gözlem ve inceleme çalışmaların özünü teşkil etmektedir.

  Sosyal ve Kültürel etkinliklerde, Masa tenisi, Satranç, Folklor, Resim-iş, Müzik, Tiyatro, Futbol, Hentbol ve Basketbol çalışmaları eğitim ve öğretimin bir parçası olarak, hafta içi ve hafta sonları devam etmektedir. Ayrıca hafta içinde ders kesiminde etüt çalışmaları, hafta sonlarında öğrencileri yetiştirme ve sınavlara hazırlama kursları açılmış, başarıyla devam etmektedir. Denetimler sonucunda okulumuz, bölgesinde iki kez birinci seçilmiştir. SBS için Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden, öğretmen ve öğrencilerimizle yapılan yoğunlaştırılmış programlar uygulanmaktadır.


  Kurumun Misyonu :

  Mükemmel bir dünya için kendini ve toplumu sürekli geliştiren,evrenselliğin içinde kendi ulusal değerlerine sahip, Atatürkçü,özgüveni yüksek, mutlu,başarıyı ödül gören,öğrenmeyi öğrenen öğrenciler yetiştirmektir.


  Kurumun Vizyonu:

  Ülkemiz için başarma azmi,geleceği şekillendirme sorumluluğu ile,çağdaş yaklaşımlarla mükemmele ulaşmak için,kendine ve topluma yararlı bireyler yetiştirmek.

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bener Cordan İlköğretim Forum Tarih
Heyulanın Dönüşü Özeti - Yiğit Bener Kitap Özetleri & E-Kitaplar 27 Ağustos 2011
Bener Hakkı Hakeri Kimdir - Bener Hakkı Hakeri Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 2 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş