BEN OYUM (Sri Nisargadatta Maharaj'ın)

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  BEN OYUM (Sri Nisargadatta Maharaj'ın) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Çağımızın bilgelerinden biri olan Sri Nisargadatta Maharaj'ın olağanüstü öğretisini içeren bu büyük eseri sizlere sunmaktan onur duyuyoruz.

  İnsanlık bugün[​IMG] her zaman olduğundan daha fazla aydınlanmaya[​IMG] kendini[​IMG] aslında ne olduğunu bilmeye[​IMG] özünü idrak etmeye ve iç huzuruna kavuşmaya şiddetle ihtiyaç duymaktadır. Sri Nisargadatta[​IMG] bir güzellik[​IMG] sevgi ve sadelik örneği olan öğretisiyle okuru gerçekdışı rüyasından[​IMG] içinde bulunduğu zavallı[​IMG] korku ve ıstırap dolu hayal dünyasından uyanmaya[​IMG] gerçek[​IMG] sınırsız ve ebedi varlığını[​IMG] özünü idrak etmeye çağırıyor.

  BEN O'YUM[​IMG] varoluşun gerçeğiyle ilgili tüm düşünce ve inançlarımızı derinden sarsarak[​IMG] bizi bütünlük[​IMG] birlik ve mükemmellik içeren sınırsız bir anlayışla karşı karşıya getiriyor. Sri Nisargadatta Maharaj[​IMG] bağımlı olduğumuz[​IMG] tutunduğumuz[​IMG] kendi kendimizi aldattığımız her şeyi elimizden alıp[​IMG] karşılığında ilâhi gerçeği[​IMG] insanın[​IMG] hayatın[​IMG] varoluşun sırrını veriyor ve asıl özgürlüğe[​IMG] zamandan[​IMG] uzaydan ve her türlü tariften öte olan o En Yüce Hal'e giden en kısa yolu gösteriyor.

  kitaptan bir bölüm

  Soran: Ama siz daha önce yaşadığınıza inanıyor olmalısınız.

  Maharaj: Kutsal metinler öyle söylüyorlar[​IMG] fakat bunun hakkında hiç bir şey bilmiyorum.Ben kendimi ben olarak biliyorum[​IMG] nasıl görünmüş olduğum ya da görüneceğim benim deneyim alanıma girmiyor. Hatırlamıyor değilim. Gerçekte hatırlanacak bir şey yok.Tekrar doğuş yeniden bedene giren bir benliği öngörür. Böyle bir şey yoktur.

  'Ben' denilen[​IMG] bir anılar ve umutlar tomarı[​IMG] kendisini ebediyen mevcud gibi imgeleyerek[​IMG] kendi sahte
  ebediliğine yer yapmak için zamanı yaratmakta.Var olmak için geçmişe ve geleceğe ihtiyacım yoktur.

  Tüm deneyim imgelemeden doğmuştur; ben imgelemem[​IMG] böylece de bana doğum ya da ölüm vaki olmaz.

  Ancak doğmuş olduklarına inananlar tekrar doğacaklarını düşünürler. Siz beni doğmuş olmakla suçluyorsunuz- ben ise suçsuz olduğumu savunuyorum! .

  Her şey farkındalıkta mevcuttur. Ve farkındalıkne ölür[​IMG] ne yeniden doğar. O değişmez gerçeğin ta kendisidir.

  Maharaj’a Amerika ve Avrupa’dan gelen Hıristiyan dünyanın ziyaretçileri sorular sormuşlardır. Maharaj onlara kendisini daha iyi anlamaları için kafalarındaki Tanrı imajını bir yana bırakmaları gereğini öneriyor.

  Hindistan müslümanlarına da Allah’ın çok açık bir dil ile tanrı olmadığını O’nun “Mutlak Hakikat” olduğunu söylüyor. Hz. Muhammed hakkındaki düşüncesi ise… “Varlıkta Muhammed’den başka bir şey görünmüyor” cümlesi ile özetlenebilir. (Bu düşünceleri ne yazık ki kitapta mevcut değildir.)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - OYUM (Sri Nisargadatta Forum Tarih
oyumu nerede kullanacağım 2011 Öğren Yurt İçi Haberler 18 Mart 2011
Anneden Çocuğa Doyumsuz Tatlar Kitap Özeti-Bahar Tavus Çelik Kitap Özetleri & E-Kitaplar 22 Ekim 2010
Köyüm Yurdum ve Almanya Kitabı - Sacettin Mert Kitap, Resim ve Dergi 10 Ağustos 2010
Karaoyumca Köyü Merkez Samsun Karadeniz Bölgesi 27 Nisan 2010
Oyumgürgen Köyü Ulubey Ordu Ordu Tanıtımı 17 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş