Ben Ölürsem Arkamı Kim Toplar oyun tanıtımı

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ben Ölürsem Arkamı Kim Toplar oyun tanıtımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oyunumuz; toplumsal yapının, bireyin özgüvenini nasıl ezdiği ve onu sürekli bir mağlubiyete nasıl mahkûm ettiği konusunda yoğunlaşmaktadır. Hayatı boyunca iyi bir tiyatro sanatçısı olmak için çabalamış olan birinin, tüm yaşamı boyunca her adımının nasıl hüsranla noktalandığına tanık olduğumuz oyun, bir bölüm ve seksen dakika olarak kurgulanmıştır.


  [​IMG]

  İnsan gençken her şeye gücünün yetebileceğini sanıyor. Ama zaman ilerleyince bir de bakıyor ki ne gençlik o kadar güçlü ne de ömür o kadar uzun. Hayat hep kaybedişlerin başarısızlıkların yıkıntıları arasından bireyin kendini yeniden var etme savaşıyla sürüp gidiyor. Ama hiçbir yenilgi, mücadelenin sonu anlamına gelmiyor.


  Harun Reşit Kutluay, yaşamı boyunca iyi bir tiyatro oyuncusu olmayı istemiş. Bu yolda da kararlı adımlarla ilerlemiştir. Toplumsal yapı onu ne kadar zora da soksa yılmadan mücadele etmeye devam etmiştir. Hepsine olmasa da ideallerinin birçoğuna kavuşmuştur. Ama yaşam her an yeni sürprizlerle karşısına dikilmeye devam edecektir. Mücadele ise hep sürecektir.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ölürsem Arkamı Toplar Forum Tarih
Ben Ölürsem Ne Yaparsın Kocacım??((: Fıkra & Komik Yazılar 15 Eylül 2010
Karkamış Barajı ve Hidroelektrik Santrali Hakkında Bilgi Gaziantep Tanıtımı 6 Ocak 2012
Gaziantep - Karkamış Antik Kenti Hakkında Bilgi Gaziantep Tanıtımı 19 Mart 2011
Gaziantep - Karkamış - Merkez karkamış lisesi Liselerimiz 12 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş