Belediyeler iş kapısı açarsa Tekel işçisi eylemi bırakacak

'Yurt İçi Haberler' forumunda Dine tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Belediyeler iş kapısı açarsa Tekel işçisi eylemi bırakacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Belediyeler iş kapısı açarsa Tekel işçisi eylemi bırakacak
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Show TV’deki ‘Siyaset Meydanı’ programında ortaya attığı “Tekel işçilerini İzmir ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyeleri alsın” önerisi tartışılmaya devam ederken, dün Tekel işçilerinin bağlı olduğu Tek Gıda-İş Sendikası’nın Genel Başkanı Mustafa Türkel “Tekel işçileri, belediyelere alınma kararı çıktığı takdirde ertesi gün eylemlerine son verecek” dedi.


  [SIZE=+0][/SIZE]22 Şubat’ta önemli karar
  Tekel işçisinin eylemine destek veren işçi ve memur sendikaları konfederasyonlarının 22 Şubat’ta önemli karar alacağını bildiren Mustafa Türkel, “Belediyelerin işçi alabilmesi, İçişleri Bakanlığı’nın kadro tahsisi, Maliye Bakanlığı’nın kadro ve ekonomik destek vermesiyle mümkün. Bir belediyenin Tekel işçisi alabilmesi için Bakanlar Kurulu’nun belediyelere yetki vermesi gerekir” diye konuştu. Tekel işçilerinin eylemine destek veren Türk-İş, DİSK, Türkiye Kamu-Sen ve KESK genel sekreterleri, konfederasyon başkanlarının aldığı karar doğrultusunda eylemlerin neler olacağını karara bağladı.
  Türk-İş Genel Sekreteri ve Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, tüm illerden Ankara’ya yapılacak temsili yürüyüş için sendikaların üyelerini organize edeceğini söyledi ve “Yapılacak eylem ülke sınırını aşarak uluslararası boyut kazanacak” dedi. 4-C’nin iptali için Danıştay’a dava açacaklarını da yineleyen Türkel, “Hükümete dedik ki ‘4-C sizin olsun, biz ilgilenmiyoruz. Tekel işçisi üzerinden 4-C’yi meşrulaştırmanıza izin vermeyeceğiz’. 4-C hukuksuzdur. Danıştay’dan yürütmenin durdurulması ve 4/C’nin iptali talebinde bulunacağız” diye konuştu.
  Çadırlar sökülürse tek tip çadır kurarız
  TEK Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Tekel işçisinin mücadelesinin meşru ve yasal olduğunu savundu ve “Bize şiddet uygulansa da biz şiddete başvurmayacağız. Çadırlar sökülüyorsa, seyredeceğiz. Ertesi gün tek tip yeni çadır kuracağız” dedi.
  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Belediyeler kapısı açarsa Forum Tarih
Belediyeler niçin vardır maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Şubat 2017
Belediyelerin görevleri nelerdir maddeler halinde kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 26 Ocak 2017
Belediyelerin yaptığı hizmetler kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 23 Nisan 2014
Mardin Büyükşehir belediyeleri ve bağlı belediyelerin nüfusları 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
Belediyelerin Yetkileri ve Etkinlikleri Konu Dışı Başlıklar 2 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş