Belediye, Et kesim fiyatlarında indirime gitti

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Belediye, Et kesim fiyatlarında indirime gitti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Belediye, kaçak et kesimlerinin önüne geçmek için mezbahana kesim fiyatlarında indirime gitti. Mezbaha indirimi belediye meclisinde kabul edildi.

  Muhabirimize açıklama yapan Nusaybin Belediye Başkan yardımcısı Ayhan Doğan, Ramazan ayında kasap esnafın et kesim fiyatların yüksekliği ve etin ucuzluğunu ileri sürerek iki günlüğüne kepenk kapatma eylemine gittiklerini hatırlattı.

  Başkan yardımcısı Doğan şöyle konuştu; “yapılan çalışmalarda vatandaşın mağduriyetini gidermek için et fiyatlarında indirime gittik. Kasap esnafın mağduriyetini gidermek için de Ocak ayı Belediye Meclisi toplantısında mezbaha kesim fiyatlarında yapılan indirim kabul edildi. 3 TL olan Küçük hayvan kesim fiyatı 1 TL’ye, 5 TL olan Büyük baş hayvan kesim fiyatını ise 2 TL’ye indirdik. Bu indirimlerle hem Kasap esnafın mağduriyetini giderdik hem de kaçak et kesimlerin önlemini almış olduk. Bu indirimlerden sonra kaçak et kesimi yapan Kasabın etlerine el konulacak ve hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır”. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Güzel bir karar tebrik ederim
   

Bu Sayfayı Paylaş