Bel Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

'Şifalı Bitkiler' forumunda DeMSaL tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bel Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  bel ağrısına ne iyi gelir - bel ağrısı için ne yapmalı - bel ağrılarına iyi gelen şifali bitkiler  Sırt ağrıları ve bel ağrıları ülke nüfusunun büyük bir bölümünde görülmektedir.

  Bel ve sırt ağrılarına karşı yapılabilecek en etkin yol öncelikle bu ağrılara yol açan sebeplerin bulunmasıdır. Oturuş şekli, fizyolojik bozukluklar vs. sonra buna uygun tedavi yöntemine gidilmelidir.

  Kırmızıbiber: Kırmızı biberin içinde bulunan etken madde(kapsaikin) kuvvetli bir ağrı kesicidir. Doktorlar tarafından verilen çoğu ağrı kesici ilaçta bu madde bulunmaktadır. Ağrı kesici olarak kapssaikin tabletlerinden kullanabileceğiniz gibi kırmızı biberin kendiside kullanılabilir.

  Söğüt: Söğüt bitkisi özellikle içerdiği bitkisel yağlar sebebiyle önemlidir. İçerdiği bu bitkisel yağlar kuvvetli bir ağrı kesici etkisi göstermektedir.

  Nane: Bu bitkilerde bulunan etken maddeler (mentol, kafur) kasların gevşemesine sebep olmaktadır. Bu sayede bel ağrılarınızı ve sırt ağrılarınızı ayrıca kas tutulmalarına yardımcı olabilir
   

Bu Sayfayı Paylaş