Bekir Coşkun - Bekir Çoskun Kimdir - Bekir Coşkun Hayatı Hakkında

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Siraç tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Bekir Coşkun - Bekir Çoskun Kimdir - Bekir Coşkun Hayatı Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bekir Coşkun
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Anneannesi Ümmühan adında Gümüşhaneli bir Osmanlı Ermenisi'dir. Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın Gazetesi'ne geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah Gazetesi'nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. Köşe yazılarını halen Hürriyet Gazetesi'nde aynı isimle devam ettirmektedir. Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako".

  [​IMG]

  Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmış ve büyük ilgi görmüştür. TRT’de yayımlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır. Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar, keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikamet etmektedir.
  3 Mayıs 2007 tarihindeki "Göbeğini Kaşıyan Adam" yazısından ötürü pek çok yazar tarafından demokrasi karşıtı olmakla eleştirilmiştir. 15 Ağustos 2007'de Emin Çölaşan'ın yazılarına son verilmesi üzerine Hürriyet'ten istifa ettiği iddia edilmiştir, fakat 16 Ağustos 2007 tarihli yazısında istifa etmeyeceği mesajını vermiştir.
  Vatandaşlıktan Çık Polemiği
  Yazar Bekir Coşkun, başlığı "O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak..." olan köşe yazısında, Abdullah Gül'ün şeriat yanlısı biri olduğunu ve bunun geçmişte sarfettiği sözler ile sabit olduğu yönünde görüş bildirmiştir. Bu yazı üzerine Başbakan Erdoğan "İstemeyen vatandaşlıktan çıkar!" demek suretiyle, büyük eleştiri toplayan bir açıklama yapmıştır.
  Coşkun, 2 Ağustos 2007 tarihinde Başbakan Erdoğan'a "Gidecek yerim yok..." yazısı ile cevap vermiş, ayrıca basına verdiği demeçler ile de "Nereye gideyim? Deve versin Arabistan'a gideyim" diyen hicivli açıklamalarda bulunmuştur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bekir Coşkun Bekir Forum Tarih
Hz. Ebubekir Kuranı Kerimi neden kitap haline getirmiştir kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 14 Nisan 2014
Hz. Ebubekir Kur'an-ı Kerim'i Niçin Kitap Haline Getirmiştir Dini Sorular ve Cevaplar 13 Aralık 2013
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 2 Ağustos 2012
Öğretmen Bekir Aral İlköğretim Okulu Bilgileri Bozüyük Bilecik Bilecik Tanıtımı 10 Temmuz 2012
Miralay Bekir Samibey İlköğretim Okulu Bilgileri Manyas Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 13 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş