Behiye Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 10 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Behiye Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Behiye Hanım İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Behiye Hanım İlköğretim Okulu Resimleri - Behiye Hanım İlköğretim Okulu Hakkında
  TARİHCE  Okulumuz, Söke-Yenicami mahallesinde, otobüs terminalinin kuzeyinde yer almaktadir.2003-2004 egitim ögretim yilinda Cafer Efe I.Ö.O. olarak yapimina baslanan okulumuzun ismi daha sonra okulun arsasini bagislayan aile tarafindan, aile büyükleri olan Behiye TEMEL’ in isminin verilmesi talepleri üzerine, okulumuzun ismi “BEHIYE HANIM ILKÖGRETIM OKULU” olarak degistirilmistir.2004-2005 egitim-ögretim yilinda Söke de ögretim yapan Çeltikçi, Sadullah Kusada ve Kocagözoglu I.Ö.O. larinin 2. kademelerinin Behiye Hanim Ilkögretim Okuluna nakilleri gerçeklestirilmistir.2006/2007 egitim ögretim yilinda okul bahçesi yanindaki arsa alinarak genisletilmistir.2007/2008 egitim ögretim yilinda Mehmet Ali Ekener i.ö.o. idarecileri,ögretmenleri ve ögrencileriyle birlikte okulumuza nakil olmuslardir..

  BEHİYE TEMEL'İN KISA ÖZGEÇMİŞİ

  BEHİYE TEMEL

  İLKOKUL DİPLOMASI

  İLKOKUL KARNESİ

  1901 yılında , Söke'de doğdu Hacı Kazım oğlu Tevfik Efendi ile Pakize Hanım'ın dördüncü kızlarıdır. Behiye Hanım üç ablası ve bir erkek kardeşi vardır. Sırasıyia; Melek Akkor, Sıdıka Kaynak, Kadriye Ersoy ve Kazım Göktepe.
  Behiye Hanım o devirde de 8 yıl olan ilk öğrenimini yine Söke'de, şu anda hala varlığını sürdürmekte olan Jaletepe ilkokulunda tamamlamıştır. Behiye hanım'ın Jaletepe ilkokulundan mezuniyetini gösteren diplomasının aslını bir anı olarak çocukları muhafaza etmektedir.Daha sonra Söke'de açılan , biçki-dikiş, nakış ve Fransızca kurslarına devam etti. Evlerindeki yardımcılarından Rumca'da öğrenen Behiye Hanım iki yabancı dil bilirdi.O dönemde İzmir'de ağır ceza reisi olan amcası Mehmet Emin Göktepe'nin yanına kalmaya gitti. Orada ud dersleri almaya başladı Bayraklı da Hocası rahmetli Rakım Erkutlu'dan arkadaşlarıyla birlikte ders almakta iken 15 Mayıs 1919 günü İzmir'i Yunanlılar işgal etti. Ne yazık ki bu acı günü ve sonrasını da canlı tanık olarak yasayan Behiye Hanım , mucizevi bir şekilde katliamdan kurtuldu. Heryerin büyük Yunan bayraklarıyla donatıldığını ve körfezin cesetler ile dolduğunu gören Behiye Hanım ömrü boyunca mavi ve beyazın yanyana gelmesinden büyük bir acı ve üzüntü duyardı. Bu renkler onun içinde o dehşet günlerinin bir simgesi olmuştu. 3 yıl süren Yunan işgali sırasında ailesiyle birlikte kendisinin "muhacirlik" dediği bir zorunlu göçü yaşadılar. Antalya'ya giderek orada 3 ay kaldılar. Oradaki kıtlık , hastalık dolu günleri hep anlatırdı. Yunanlılar'ın Söke'yi terkedip işgal kuvveti olarak İtalyanlar'ın gelmesi sırasında Söke'ye döndüler. İşgal boyunca , evleri Yunanlılar'ın karargahı olarak kullanılmıştı . Kurtuluştan sonraki , ilk askeri (resmi) yemek ailenin yağmalanıp, talana uğradıktan sonra , yeniden düzenlenen Konak mahallesinde halen bulunmakta olan evlerinde verildi. 1936 yılının 23 Nisan'ında büyük amcasının oğlu Hüsamettin Temel ile evlendi. Bu evlilikten sırasıyla Şen Külahçıoğlu , Olcay Çetin ve Aydın Temel adında üç çocuğu oldu . Çocuklarından dokuz torunu vardır. Behiye Hanim 21 Temmuz 1989 da hayata veda etti. Akçakaya'daki aile kabristanlığında yatmaktadır.


  MİSYON - VİZYON


  MISYONUMUZ

  Vatanını ve milletini seven manevi değerlere saygı duyabilen sorumluluk alıp yerine getirebilen bireyler yetiştirmek

  VIZYONUMUZ
  Geçmisini bilen ve sahip çikan zamaninin tüm imkanlariyla gelecegini kurabilen bireylere sahip olmak


  Behiye Hanım İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Behiye Hanım İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Behiye Hanım İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Behiye Hanım İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Behiye Hanım İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / SÖKE

  Adı: BEHİYE HANIM İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: YENİCAMİ MAH. ŞENIRMAK SOKAK NO:29 09200

  Telefon Numarası: 2565181983

  Faks Numarası: 2565181983

  E-mail Adresi :955198@meb.k12.tr

  Web Adresi: Behiye Hanım İlköğretim Okulu

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Behiye Hanım İlköğretim Forum Tarih
Behiye Barut Anaokulu Kastamonu Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Behiye-dr.nevhiz Işıl İlköğretim Okulu İstanbul Bahçelievler Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
İSTANBUL - TUZLA - Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi Liselerimiz 16 Mart 2010
Mustafa Kemal'in yurt gezilerine Latife Hanım'la birlikte çıkmasının nedenleri Atatürk Hakkında Herşey 4 Mart 2014
Atatürkün Eşi Fikriye Hanımın Hayatı Atatürk Hakkında Herşey 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş