Bedel İki Dünyalı Hayat Kitabı - Mehmet Erçen

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 23 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bedel İki Dünyalı Hayat Kitabı - Mehmet Erçen konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bedel İki Dünyalı Hayat Kitap Özet - Mehmet Erçen Kitapları - Bedel İki Dünyalı Hayat Kitap Tanıtım - Bedel İki Dünyalı Hayat Kitap Fiyatı - Bedel İki Dünyalı Hayat Ön Okuma  Kitap Özet

  Köylerden Büyük şehirlere, Türkiye'den, başka ülkelere göçenler iki dünyalıdır. Ne köylüdür, ne şehirli, ne Türkiyeli, ne de Avrupalı. Sosyal dayanışmanın, bireyler düzeyine inilmesi gerektiğinin, anlatımını bulacaksınız. Ülkemizin kırsal kesimiyle ileri sanayi ülkesinin arasındaki sırat köprüsünden düşüp, yokluğa karışanların, Bedel'deki hüznünü tatmaya davet ediyoruz sizleri. Oğlumuz iyileşir, Babası çıkar hapisten, Güler senin altın gözlerinin içi. Dünyanın hali gibi halimiz. Bedel, Amansız, Acımasız bu savaşın tasviridir.

  1950'li yıllarda % 80 nüfusumuz köylerde yaşamaktaydı. Mehmet Erçen, Toros eteklerinde, romanında da hasretle andığı bir cennet köşesinin çocuğudur. Bilinçsizce yapılan tarım, toprağa düşmanca davranan köylüler, Doğaya karşı nankörlük, hoyratlık, benden sonra tufan mantığı, elbirliği ile güzelim beldeleri viraneye döndürünce, doğa da köylülerimizi eşekten inip uçaklara binerek el kapılarına yüz sürmeğe, ekmeğini diyar-ı gurbetlerde aramaya mahkum ederek öcünü almıştır.


  [​IMG]

  Bedel İki Dünyalı Hayat

  Mehmet Erçen
  · Grup Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9786058860872
  · Sayfa Sayısı : 340
  · Etiket Fiyatı : 15.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş