Bedük - Go 2010 Albüm Tanıtımı

'Albüm Tanıtımları' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Bedük - Go 2010 Albüm Tanıtımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bedük - Go 2010 Albüm Tanıtımı

  Elektro müzik’te kendini kanıtlamış olan Bedük 2 yıl aradan sonra yeni albümü ile hayranları ile buluşacak. 10 Şubat’ta satışa sunulacak albümde farklı tarzı ile yine kendisini gösteren Bedük. Bu albümde de dikkatleri üzerine toplayacağı kesin. Söz müzik beste dahil tüm hepsini Go albümün de Bedük hazırladı. Hatta albüm kapağını bile kendisi yapan Bedük Akustik müziklere yer vermeye devam etmiş. Akustik elemanların artan ağırlığı ve coğu zaman kullandığı Bedük imzalı robot vokallerin dışında daha çok konserlerinde duymaya alışılmış olan kendine özgü üst düzey vokal tekniğinin öne çıkması, albümle ilgili dikkat çeken önemli detaylar arasında. Ayrıca albümde Franz Ferdinand’ın ‘This Fire’ parçası da Bedük’ün özel yorumuyla yer alıyor.
  [​IMG]
  -------

  Bedük, 10 Şubat çıkacak yeni albümünün şarkıları ile 20 Şubat da, Maslak Refresh Venue’de 27 Şubat da Ankara 312 Arena’da ilk kez söyleyecek.
  Yaptığı İngilizce şarkılar ile müzik dünyasında kısa süre de büyük bir yer edinen Türkiye’deki elektronik müziğin tek ismi Bedük, yeni albümü GO ile geliyor. Bedük, 10 Şubat çıkartacak yeni albümünün şarkıları ile 20 Şubat da, Maslak Refresh Venue’de 27 Şubat da Ankara 312 Arena’da ilk kez söyleyecek.
  Automatik, Back On Me, Gel Aşka gibi dillere dolanan birbirinden hit şarkıya kısa süre de, imza atan Bedük, şimdi de “GO” ile 10 Şubat da müzik dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Audiology Records’un yapımcılığından çıkacak “GO”yu Sony Müzik dağıtacak. Bedük, “GO”nun tanıtımını ise büyük bir konser ile Maslak Refresh Venue’de yapacak. 27 Şubat da ise Ankaralı sevenleriyle 312 Arena’da buluşacak.
  Bahadır Tanriover’e poz veren Bedük 12 şarkının yer aldığı albümündeki tüm sözleri, müzikleri kayıt, mix, vokal, düzenlemeler, tüm canlı enstrümanlar, kapak ve kartonet tasarımını da kendisi yaptı. Bir şarkıya ise Selim Siyami gitarı ile eşlik etti. Aynı şarkıyı da Sertaç Özgümüş ile Bedük birlikte aranjesini yaptı. Başka bir şarkı da ise, New York’ta yaşayan başarılı Türk müzisyen Sinem Saniye vokalleriyle Bedük’e eşlik etti.
  Bu albümü ile geldiği noktayı ” ‘Even Better’da bütün taşlarımı dökmüştüm. ‘Dance Revolution’da dans müziği bir devrim niteliğinde, Türk Pop Müziği üstüne vuran sert bir albüm olmuştu. ‘GO’ da isez tam ikisinin ortasında duran, sound olarak yepyeni şeyler duyacağınız, çoğu zaman, dinleyenleri şaşırtacak tınıların sahip olduğu, ‘Bedük’ imzalı dans müziğinin sınırlarına dokunan ama aynı zamanda müzikal olarak nerelere geldiğimi de net gösteren oldukça dolu bir albüm oldu diyebilirim.
  Yapabildiğim en üst müziği yaptım. Albümü dinlerden en ince detaylarında bile bu seviye kendini belli edecek. Müzikalite değil, eğlence de üst sınırda” sözleri ile anlatıyor.
  Bedük, “Bu albüm de, 12 parçada da farklı duygular ve akustik elemanların müzik içindeki ağırlığını daha çok hissedeceksiniz” diyor. Ayrıca bu albüm de elektronik dans müziğinin çok farklı şekillerde nasıl yapıldığını ve Bedük müziğinin sadece bir bilgisayar mahareti olmadığını, müzikal olarak da ne kadar doldurulabileceğini göreceksiniz.
  “GO” albümünde sıklıkla duyabileceğiniz robot vokallerin dışında konserlerde daha çok duymaya alıştığımız kendine özgü üst düzey vokal tekniklerini de bu albüm de dinleyebilecek müzik severler.
  Albümün en özel şarkılarından birisi ise 12′inci şarkı olan ‘Feels Like Heaven’ Bedük bu şarkıyı bir yaşına giren oğlu Kerem için yazdı. Ayrıca albümde Franz Ferdinand’ın ‘This Fire’ da yer alıyor. Bazı sanatçılar gibi sürekli yurt dışına açılma planları olmadığını söyleyen Bedük, “Grammy almak gibi bir hayalim yok.
  Ülkemde mutluyum. Yurt dışında teklifler gelirse demek ki doğru yoldayım. Ama oraya gitmek için yırtınmıyorum. Benim şarkılarımı ne kadar çok insan dinlerde ben o kadar mutlu oluyorum” diyor ve “Türkiye’de yapılan ‘Pop’ müziği artık benimle birlikte değişti” diyerek iddiasını da ortaya koyuyor ve herkese ‘GO’yu dinlemeyi tavsiye ediyor.  Album Sarkilari


  Bedük - 01 - Let Me Go
  Bedük - 02 - Electric Girl
  Bedük - 03 - Shake That Thing
  Bedük - 04 - Love Tonight
  Bedük - 05 - This Fire
  Bedük - 06 - We Are One
  Bedük - 07 - Sway With Me
  Bedük - 08 - On The Floor
  Bedük - 09 - Under Bright With Lights
  Bedük - 10 - Get Stoned
  Bedük - 11 - Play Now
  Bedük - 12 - Feels Like Heaven


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bedük 2010 Albüm Forum Tarih
Bedük DANCE REVOLUTION 2008 Yeni Albüm Albüm Tanıtımları 1 Mayıs 2009
Bedük - Dance Revolution (2008) Albüm Tanıtımları 13 Kasım 2008
1927 ile 2010 yılı sonuçlarına göre kır nüfusu oranının azalıp kent nüfusunun artmasının nedenleri Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Bosch TTA2010 Çay Makinası Özellikleri Ev Teknolojileri 5 Aralık 2011
WWE SmackDown vs. Raw 2010 Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 18 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş