Bebişlerimiz İçin:)) Çok Güzeller

'El Örgü Örnekleri' forumunda Siraç tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Bebişlerimiz İçin:)) Çok Güzeller konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebişlerimiz İçin:)) Çok Güzeller

  [​IMG]


  1:) Öncelikle aşağıdaki şemadada görüldüğü gibi 10 tane zincir çekebilriz.5 tanesini yuvarlak yapıp diğer beş ilede birleştirmek için tekrar 5 zincri daha çekiyoruz.daha sonra tığın üzerine iki defa ip atarak 4 yuvarlağın içine batıyoruz ve dört veya beş defada tığdan çıkartıyoruz.tekrar 5 zincir çekip üzerini almadan yuvarlağa batıyoruz.
  [​IMG]
  2:)yine aynı yerden aşağıdaki gibi 5 zincir daha çekip tığın üzerini iki defa iple dolayıp 4 veya 5 defada ipten çıkartıyoruz tekrar üzerini 2defa alıp 4-5 defada çıkartıp 5 zincir çekip yuvarlağa batıyoruz.

  [​IMG]
  3:)
  [​IMG]
  4:)
  [​IMG]
  5:)
  [​IMG]
  not: Gösterilen yapılış aşamasıyla modelin yapılış aşaması aynı şekilde olmaktadır.ancak Değişik olan tekşey; boleronun modelinin çiçeklerinde, arada çekilen 10 zincir 15 olarak çekilmiş fazla olan 5 tanede iki çiçeğin arasındaki uzantı olmuştur ayrıca çiçeğin 3 dilimi yapılıyor dönüşte ise hem dördüncü dilim yapılıyor hemde ilk sıradaki iki çiçeğin arasına bir çiçek başlanıyor.(modeli incelersek sanırım daha iyi anlayabiliriz)
  BEBİŞLER İÇİN


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebişlerimiz İçin Çok Forum Tarih
Genel seçimler niçin yapılır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel seçimler niçin yapılır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Aileniz hangi işlemleri gerçekleştirmek için belediye hizmetlerinden yararlanır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Muhtara hangi ihtiyaçlarımızı karşılamak için gideriz kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel yönetim birimleri halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hangi görevleri yaparlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş