Bebeklerde Bronşit tedavisi

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bebeklerde Bronşit tedavisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  oğlum 7 aylık bronşit tedavisi nasıl yapılmalı
   

 2. Dine

  Dine Özel Üye

  Bebeklerde Bronşit tedavisi

  çocuklarda bronşit belirtileri nelerdir bronşit nasıl tedavi Genellikle bir aydan büyük ve iki yaştan küçük çocuklarda en sık olarak da altı aylık bebeklerde rastlanır. Akut bronşit ise akciğerdeki büyük hava
  Akut Bronşit ve Kronik Bronşit Nedir? Belirtileri ve TedavisiBelirtileri ve Tedavisi Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Sağlık Beslenme Zayıf bünyeli oldukları için özelikle bebek ve çocukları bronşite karşı
  Sakarya Üniversitesi | Mediko Sosyal Merkezi |Akut bronşitin tedavisi aşağıdaki faktörler gözönüne alınarak doktor tarafından . 3-6 aylık bebeklerde görülme oranı daha sıktır ve buna neden olan etken
  Turkrosoft » Blog Arşivi » Bronşit26 Tem 2007 Bronşit akut bronşit alerjik bronşit bebeklerde bronşit hakkında bilgiler içeren Bronşit bronşit tedavisi ile ilgili diğer kaynaklar
  Akut bronşit tedavisiAkut bronşit tedavisi Göğüs hastalıkları akciğer verem öksürük astım gögüs Bebeklerde Çocuklarda ilaç Dozları · Bebeklerde Çocuklarda Sıvı Tedavisi
  Bebeklerde Bronşit tedavisi Bebeklerde Bronşit nedenleri Bronşit ciğerlerin bronşlarını bronşiolit ise; bronşiyolleri tutuyor. Bronşiolit akciğerlerin küçük hava yollarında tıkanıklığa neden.
   

 3. Dine

  Dine Özel Üye

  Bebeklerde Bronşit Bronşit, ciğerlerin küçük hava kanalları olan bronşçukların iltihaplanmasıdır. Genelde solunumsal sinsityal virüsten (RSV) kaynaklanır; ama diğer virüsler de bronşite neden olabilir. Virüs genellikle kişiden kişiye geçer ve sıklıkla hırılıtlı nefes almaya neden olur.
  Bu enfeksiyon genelde 2 yaşından küçük bebekleri etkiler; çünkü bu bebeklerin gelişmemiş (ve çok daha küçük olan) hava kanalları daha büyük çocukların ve yetişkinlerinkinden daha kolay iltihaplanır ve tıkanır.

  SEMPTOMLAR
  Bronşit öksürük, birkaç gün burun akması ve hapşırma ile soğuk algınlığı gibi başlar. Bazen de çocuğun iştahı azalır ve çok yükske olmasa da ateşi çıkar (38.3°C, 38.8°C)
  2 gün içerisinde öksürük ağırlaşır; sürekli ve hırıltılı bir hal alır. Çocuğunuz mızmızlanabilir, çok hızlı nefes har ve nefessiz kalabilir. Bu da bebeklerin yemek yemede sorun yaşamalarına neden olur.
  Orta derecedeki vakalarda belirtiler 3-5 günde ortadan kaybolur. Ciddi vakalarda hava yolları tıkalı olduğundan bebeğiniz nefes almaya çalışırken hırıltılı bir ses çıkarabilir.
  Ciddi nefes alma sorunları varsa ve çocuğunuzun ağız çevresi morarmaya başlarsa, bu, acil bir durum demektir.
  TEDAVİ SEÇENEKLERİ
  Çocuğunuzun nefes alma sorunu varsa hemen doktorunuza başvunın. Doktor çocuğunuzu muayene edecek, nefes alıp vermesini kontrol edecek ve ciğerlerini dinleyecektir. Bebeğiniz orta derecede bir bronşit geçiriyorsa susuz kalmasını önlemek için çocuğunuza bolca sıvı verip rahatlamasını sağlayın.
  Bronşit tedavisi, hastalığın ciddiyetine bağlı olarak değişiklik gösterir. Orta derecedeki bronşit dinlenerek geçer. Beğenizin nefes alıp vermesini kolaylaştırmak için geceleri beşiğin başını 30-40 derece yükseltin.
  Solunumsal sıkıntıları olan -rahat nefes alamayan - bebeklere, hava yollarının açılması için bronkodilatör ilaçlar verilebilir. Bu ilaçların etkisi çocuktan çocuğa değişir. Ciddi vakalarda ekstra oksijen, sıvı replasmanı ve nadir de olsa mekanik ciğer desteği alması için bebeğiniz hastaneye yatırılabilir.
  Aile Sağlığı Ansiklopedisi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebeklerde Bronşit tedavisi Forum Tarih
Yenidoğan Bebeklerde Kusma Nedenleri Nelerdir? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Ekim 2012
Bebeklerde Öksürük Nedenleri Çocuk Sağlığı ve Bakımı 11 Ocak 2012
Bebeklerde Gaz Sancısı Çocuk Sağlığı ve Bakımı 11 Ocak 2012
Bebeklerde Gaz Sorununa Bitkisel Çözüm Çocuk Sağlığı ve Bakımı 9 Ocak 2012
Bebeklerde uyku sorunu nasıl çözülür Çocuk Sağlığı ve Bakımı 8 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş