Bebek Odası Modelleri, Çok Güzel Bebek Odaları

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bebek Odası Modelleri, Çok Güzel Bebek Odaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebek Odaları

  Bir çocuk sahibi olmak belki de dünyanın en mutluluk verici olayı. Anne ve babalar bebekler daha dünyaya gelmeden odalarını hazırlıyorlar. Bebeğin cinsiyeti belli olduğunda odanın rengi de belli oluyor. kız çocuk ise pembe renkli dekorasyonlar, erkek bebek ise mavi dekorasyonlar uygulanıyor. Anlaşılan bu klasik renkler fazla değişmeyecek derken bebek odası dekorasyonlarında canlılık başladı. Bebeklerin keyifle büyüyebileceği oda renkleri ve farklı mobilyalar büyükleri bile kıskandırabilir.

  Bebek odası mobilyaları, bebek eşyaları, beşik ve oyuncaklar çocuğun cinsiyetine göre seçilir. Bunları seçerken öğrenmeniz gerekenlere bir göz atın.

  Bebek odası dekorasyonlarında göz zevkinden önce bebeklerin güvenliği ön plana alınmalı. Düşme tehlikesi olmayan yatak ve beşikler, her an gerekli olabilecek eşyaların konulacağı dolaplar bir düzen içinde olması ebeveynlere kolaylık sağlar.

  Bebek odaları için seçilen mobilyalar anti bakteriyel malzemelerden üretilmiş olmalı. Ayrıca bebek odası mobilyalarının keskin kenarlarının olması ve açıkta kalan mobilya mekanizmaları tehlikelidir. Bebek yatağında uyumaya başlamadan önce bir beşik edinmeniz doğru bir tercih olacaktır. İlk aylarda sürekli yanınızda olması gerektiği için hareket ettirilebilen beşikler kolaylık sağlar. Bebek odalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer ve çok önemli unsur ise elektrik korumasıdır. Duvar prizleri güvenlikli olmalı ve ortalıkta kablo gibi elektrikli nesneler bırakılmamalı.

  Bebek odaları yeterinde ışık alan mekânlar olması gerekiyor. Şık ve çocuksu aydınlatmalar, abajurlar ve lambalar kullanılabilir. Çizgi film kahramanlarının olduğu dekoratif ya da öğretici geometrik halılar kullanılabilir.  Bebek Odası Dekorasyonu ve Bebek Odası Mobilya Takımları

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 1

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 2

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 3

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 4

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 5

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 6

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 7

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 8

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 9

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 10

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya ornekleri 11

  [​IMG]

  bebek odaları ve bebek mobilya örnekleri
   

Bu Sayfayı Paylaş