Bebek 21 yıldır morgda!

'Garip olaylar' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 3 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Bebek 21 yıldır morgda! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Bu ölü bebeğin ailesi 1987 yılında ölen bebeklerini tam 21 yıldır morgda bekletiyor

  Fakat hastane kurulu çocuğu toprağa vermeye karar verdi. Aile şimdi bu kararı durdurmak için var gücüyle çabalıyor.

  Patologlar dört aylık Christopher Blum'un aniden gelişen bir sendromdan dolayı öldüğünü raporlamış olsa da, zavallı bebeğin ailesi Steve ve Mathilde bu ölümün nedenini yanlış yapılan üçlü aşıya bağlıyor.

  22 Haziran 1987'de difteri, tetanoz ve çocuk felci aşlarını aynı anda üçlü bir şekilde olduktan tam 8 saat sonra hayata veda eden Christopher üzerinde birkaç kez araştırma yapıldı. Fakat sonuçlardan emin olamayan aile, araştırmaların devam etmesi için bebeklerini o tarihten beri hastanenin morgunda tutarak gömmedi.

  Bebeğin babası Steve Blum, Londra'daki Einfeld Hastanesi kurulunun verdiği gömme kararını 'tam bir rezalet' olarak nitelendiriyor. Bebeklerinin ölümünün doktor hatası mı olup olmadığını bir süre daha araştırmak isteyen baba 'Eğer bu cenaze töreni gerçekleşirse, zoraki bir tören olur. Kesinlikle hiç bir aile ferdi veya yakın akraba bu cenazede olmayacak. Hatta çiçek de kabul edilmeyecek. Çünkü bu zorla yapılan cenazeye hoşgörüyle yaklaşmak gibi algılanabilir. Böyle anlaşılmasını istemiyoruz' şeklinde bir açıklamada bulundu.

  Çocuğunun kesinlikle yanlış yapılan aşıdan dolayı öldüğünü tekrar tekrar dile getiren Blum, uzun zamandır çetin bir yargı mücadelesi verdiklerini ve eşinin ve kendinin küçük bebeklerini hastaneye ilk geldiği andan itibaren görmelerine doktorların izin vermediğini de belirtiyor. Bu nedenle çocuklarına bir 'hoşçakal' bile diyememenin acısın çektiklerini ifade ediyor.

  Steve Blum 'Christopher'ın hala gömülmemiş olduğunu duyanlar benim kafadan çatlak olduğumu düşünüyor ama tüm gerçeklerin ortaya çıkması için yıllardır mücadele veriyoruz. Yoksa ben ister miyim çocuğumun yıllarca morgda kalmasını?' şeklinde açıklıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebek yıldır morgda Forum Tarih
Bebeklik dönemi özellikleri madde madde Çocuk Sağlığı ve Bakımı 1 Aralık 2016
Bebeklik anılarımızı niçin hatırlamayız Seviyeli-Ciddi Konular 19 Mayıs 2014
2017 Kız Bebek İsimleri Adları En Güzel İsimler Sözlüğü 7 Şubat 2014
2017 Erkek Bebek İsimleri Adları İsimler Sözlüğü 2 Şubat 2014
2017 Kız Bebek İsimleri Adları İsimler Sözlüğü 2 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş