Bebek Çocuk Banyo sevdirmenin Yolları Şampuan Seçimi

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda maviboncuk tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Bebek Çocuk Banyo sevdirmenin Yolları Şampuan Seçimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eveett.. Gelelim bıcı bıcı yapma konusuna [​IMG] Biliyorum hepinizin ilk başlarda ortak derdi çocukları bebekleri banyoya alıştırmak ve göz yakmayan şampuan bulmak. Önce ilk ipucunu vereyim. Göz Yakmayan şampuanı unutun. Ben bütün market ve çocuk eşyaları satan dükkanları alt üst ettim denedim. Öyle bir şampuan yok. Zaten olmasıda mantıksız. Temizleyen her madde gözü yakar. Peki bunun yerine ne yapmalı? Basit.Çok basit.. Çocuklara ve bebeklere banyo esnasında saçları yıkanırken gözlerini kapatmayı öğretmek. Nasılmı? [​IMG] oda basit bilakis göstererek. İlk başlarda bizde çok sıkıntı çektik. Sonra iş yine bana düştü. gereğini yaptım. Onunla beraber soluğu duşun altında aldım. (Önemli not: Sakın ha çıplak girmeyin. Ona büyüklerin başka insanların yanında giyinik olması gerektiğini de bu vesileyle öğretmiş olursunuz.)
  Onunla duşa girince, sıra saçlarınıza gelince, bak oğlum ben gözlerimi kapıyorum diye göstererek gözlerinizi kapayın. Suyun içinde (eğer küvetiniz varsa ballı kaymak) onunla oyunlar icat edin. Ama asla zorlamayın. Su içindeyken onu bir müddet kendi haline bırakın. kendi kendine suyla oynamasını izleyin. Ağlarsa zorlamayın, sudan çıkmak isterse hemen çıkarın. Eğer o oyun bulamazsa siz oynayın. Suyu elinizle alıp başınıza atın oynayın. Ona banyonun zevkli bir şey olduğunu bilakis gösterin. Birde en önemlisi, banyodan çıkınca onu kucağınıza alın öpün koklayın. Amanda benim yavrum ne kada da temiz olmuş gibi sözlerle banyo öncesinden daha fazla ilgi gösterin. Böylece banyo sonu sizin sevginiziz arttığını hissetsin. Ama eğer bağırır çağırır zorla banyo yaptırmaya çalışırsanız emin olun 10 yaşına kadar öğretemezsiniz. Önce onun banyoda neden korktuğunu, onu neyin ittiğini keşfetmeye çalışın. Bu sorunları ortadan kaldırın.
  Gerisi.. Allah Kolaylık versin. (Önemli Not: Tekrar söyleyim. Banyodan sonra kesinlikle en az yarım saat onla giyinmeden vakit geçirin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebek Çocuk Banyo Forum Tarih
Yeni Erkek Çocuk Bebek İsimleri ve Anlamları 2017 İsimler Sözlüğü 12 Şubat 2013
2017 Çocuk İsimleri Bebek Adları Kız ve Erkek İsimler Sözlüğü 12 Şubat 2013
2017 Erkek Bebek İsimleri - Erkek Çocuk Adları 2017 İsimler Sözlüğü 12 Şubat 2013
Hayırlı Bebek İsimleri, Hayırlı Çocuk İsimleri İsimler Sözlüğü 3 Eylül 2012
2017 Bebek İsimleri, 2017 Çocuk İsimleri İsimler Sözlüğü 2 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş