Bebeğinizin Burun Kanaması

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bebeğinizin Burun Kanaması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Burun Problemleri


  Bebeklerin burnu sık sık tıkanabilir. Burun tıkanıklığını geçirmenin en iyi yolu[​IMG] burna tuzlu su (serum fizyolojik) damlatmaktır.

  Burun damlasını damlatmak için bebeğinizi sırtüstü yatırıp başını arkaya eğin. Kolunuzla ya da gövdenizle de kollarını tutun ya da birisinden yardım isteyin. İlacı yavaşça her iki burun deliğine sırayla damlatın. Ayrıca bir burun aspiratörü kullanarak da bebeğinizin burnunun içindekileri kolayca temizleyebilmeniz mümkündür.


  Burun Kanaması

  Bebeğinizin burnuna gelen bir darbe[​IMG] sert bir şekilde sümkürmesi ya da burnunu karıştırması sonucu burun kanaması olabilir. Ayrıca bebeğinizin burun damarlarının ince olmasından dolayı veya yazın burun kanallarının kurumasından dolayı da gerçekleşebilir.
  Burun kanaması esnasında bebeğinizin başını öne eğerek burun kemiklerinin altından parmaklarınızla burun deliklerini mandal gibi sıkıştırın ve 10 dakika bu şekilde bekleyin. 10 dakika sonra eğer kanama durmamışsa 10 dakika daha aynı işlemi yineleyin. Çok soğuk suyla ıslatılmış bir bezi ya da buz torbasını da burnunun üzerinde tutabilirsiniz. Kanama durmuşsa burun deliklerinin içi hariç bebeğinizin burnunu ıslak bir pamukla silebilirsiniz. Eğer kanama yarım saatten fazla aynı şekilde devam ediyorsa ya da sık sık kanıyorsa doktorunuza danışmalısınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebeğinizin Burun Kanaması Forum Tarih
Bebeğinizin Minik Dünyası Çocuk ve İslamda Eğitim 26 Ocak 2017
Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti Nedir? Gebelik ve Annelik 20 Haziran 2011
Bebeğinizin Cinsiyetini 2. Ayda Öğrenin - Bebegin Cinsiyeti 2.Ayda Nasıl Öğrenilir? Gebelik ve Annelik 7 Aralık 2010
Bebeginizin Gelişim Tablosu !! Çocuk Sağlığı ve Bakımı 6 Ekim 2010
Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin.. Çocuk Sağlığı ve Bakımı 30 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş