Bebeğinizi doğru yatırın

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bebeğinizi doğru yatırın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeğinizi doğru yatırın
  [​IMG]
  Kadınlar için yayınlanan dergilerdeki fotoğraflardan üçte birinden fazlası bebekleri, ani bebek ölümü sendromunu artıran tehlikeli uyku pozisyonlarında gösteriyor.
  Paediatrics dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, bu dergilerde tasvir edilen uyku ortamlarının üçte ikisinin tehlikeli olduğu belirtiliyor.
  Children's National Medical Center isimli merkezde görevli araştırmacılar, 20-40 yaşlarındaki kadınlar arasında yaygın olarak okunan 24 dergide yer alan uyuyan bebek resimlerini incelediler. Araştırmacılar, resimleri uyku pozisyonları için değerlendirdiler. Resimlerdeki bebeklerin yan yatış ve sırt üstü yatış yerine yüzüstü yatırıldığını belirten araştırmacılar, ayrıca bebeklerin sert yataklar yerine yumuşak yatakta yatırıldığını açıkladılar. Ani bebek ölümü sendromunu önlemek için doktorların önerileri ile annelerin medyada gördükleri arasında büyük farklar bulunduğunu kaydettiler.
  Sağlıklı bir bebeğin uykusunda aniden ve beklenmedik bir şekilde ölmesi anlamına gelen ani bebek ölümü sendromunu engellemek için, Amerikan Pediatri Derneği, bebeklerin uyurken sırt üstü yatırılmasını; anne ve babalarından ayrı olarak battaniye, yastık ve yumuşak yatak takımı olmaksınız sert yatakta yatırılmasını öneriyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bebeğinizi doğru yatırın Forum Tarih
Bebeğinizi doğru kucakLamak Gebelik ve Annelik 31 Ekim 2008
Bebeğinizi Doğru Kucaklamak Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Ağustos 2008
Bebeğinizin Minik Dünyası Çocuk ve İslamda Eğitim 26 Ocak 2017
Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti Nedir? Gebelik ve Annelik 20 Haziran 2011
Bebeğinizin Cinsiyetini 2. Ayda Öğrenin - Bebegin Cinsiyeti 2.Ayda Nasıl Öğrenilir? Gebelik ve Annelik 7 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş