Beşkonak İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Beşkonak İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Beşkonak İlköğretim Okulu Hakkında - Beşkonak İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Beşkonak İlköğretim Okulu Bilgileri  [​IMG]


  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Merkez Beşkonak İlköğretim Okulu; Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeni Toptancı Hali doğusunda, Göksu Mahallesinin kuzeyinde, Baraj Mahallesinin güneyinde, Kepez Semti – Beşkonaklılar Mahallesinde bulunmaktadır. Okul, 1991 yılı yapım programıyla yaptırılan 18 derslikli binada, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü’nün 8 Eylül 1992 Tarih ve 18905 sayılı makam onayı ile 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılı 2. kanaat döneminde Eğitim-Öğretimi başlamıştır.

  Merkez Beşkonak İlköğretim Okulu öğrenci sıkıntısı çekmemiştir. İlk yıl 1.’den 8. sınıfa kadar öğrencisi olmuş, daha sonraki yıllarda öğrenci sayısı giderek artmış, çevresinde başka ilköğretim bulunmaması nedeniyle 1200 öğrenci seviyesine ulaşmıştır. Yoğun göç alan bir mahallede bulunması ve öğrenci sayısının her geçen gün artması nedeniyle 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında normal eğitim-öğretimden ikili eğitim-öğretime geçmiştir.

  Merkez Beşkonak İlköğretim Okulu adını Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak beldesinden almaktadır. Okulun öğrenci yapısı; ülkemizin çeşitli illerinden iş bulup çalışma amacıyla buraya gelmiş farklı kültür yapısındaki ailelerin çocuklarından oluşmaktadır. Ailelerin gelir düzeyleri düşük, yardıma muhtaç, öğrenci sayısı ikili eğitim-öğretime göre normaldir. Okulumuzun açılışında Süleyman ÖZTÜRK Müdür olarak görev yapmış; Şubat 1996’da ayrılmıştır. 19 Eylül 1996 tarihine kadar Müdür Yardımcısı Ali HORZUM tarafından Müdürlük görevi vekaleten yürütülmüş, 19.09.1996 yılında Şaban SAĞUN Müdür olarak görevine başlamış ve 22 Ağustos 2004 tarihine kadar bu görevini yürütmüştür. 22 Ağustos 2004 Tarihinden itibaren Müdür Yardımcısı Mustafa BUDAK Müdür olarak bu görevi sürdürmektedir.

  Merkez Beşkonak ilköğretim Okulu Sportif ve Kültürel alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedir. 2001-2002 Yılında Hentbol küçükler katagorisinde en centilmen takım belgesi, 2001-2002 yılı Halk oyunları Valilik kupası yarışmalarında derece almıştır. Her yıl Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerine öğrencileri girmekte ve sınavlarda başarılı olmaktadırlar. 1999 Yılında il bazında yapılan şiir yarışmasında bir öğrencisi il ikincisi olmuştur.

  Merkez Beşkonak İlköğretim Okulu’nda; Fen Bilgisi laboratuarı, Rehberlik Servisi, Özel Eğitim Sınıfı, Okul Öncesi (Anasınıfı), İşlik, Okul Kütüphanesi gibi bölümleri bulunmakta olup, spor için soyunma odaları ile bir izci oymak gurubu bulunmaktadır. Sınıflarından birisini BTS sınıfı olarak düzenlemiş ve 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılı ikinci yarısında açmayı planlamıştır. 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında BTS sınıfı öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. İdari odalarda ve rehberlik servisi odası ile öğretmenler odasına bilgisayar kazandırmış, internet bağlantısı kurularak hizmete sunulmuştur. Bunun yanında okulumuzun daha bir çok eksiği vardır. Başta idari odaların tefrişi, şeref köşelerinin oluşturulması, kütüphanenin kitap yönünden daha da zenginleştirilmesi, kliması olmayan sınıfların klimalandırılması gibi. Merkez Beşkonak İlköğretim Okulu Eğitim-Öğretim de öğrencilere yönelik her türlü faaliyetlerde desteğe ihtiyaç duymaktadır. Vizyon olarak Eğiti ve öğretimde muasır medeniyetin üstene çıkmak ve öğrencilerini yarınlara en iyi şekilde hazırlamak amacını gütmektedir. Örnek bir okul olma için gayret göstermektedir. Okula destek sağlamada Okul Aile Birliği ile koordineli çalışılmaktadır.
  Beşkonak İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Beşkonak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Beşkonak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Beşkonak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Beşkonak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: BEŞKONAK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Beşkonaklılar Mah.4403 Sok.No:70 Antalya

  Telefon Numarası: 2423397093

  Faks Numarası: 2423398560

  E-mail Adresi:Bilgi Yok


  Web Adresi:
  Antalya Beşkonak İlköğretim Okulu


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beşkonak İlköğretim Okulu Forum Tarih
Beşkonak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Manavgat Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Eylül 2010
Beskonak Cay İlköğretim Okulu Manavgat Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Eylül 2010
Beşkonak Köyü Bucak Burdur Burdur Tanıtımı 3 Nisan 2010
Beşkonak Köyü Gerede Bolu Bolu Tanıtımı 1 Nisan 2010
Beşkonak Köyü Kozluk Batman Batman Tanıtımı 5 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş