Beşiktaş'ı kızdıracak teklif !- RenkLerinizi Değiştirin

'Beşiktaş' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Beşiktaş'ı kızdıracak teklif !- RenkLerinizi Değiştirin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Türk spor tarihinin en köklü kulüplerinden biri olan Beşiktaş'a renk uzmanından ilginç bir öneri geldi.

  Yurt içi ve yurt dışında uzun yıllar araştırmalar yapan Renk Center Psikolojik Danışmanlık Eğitim Merkezi'nin sahibi renk bilimci Metin Yahya Üster, Beşiktaş'ın simgesi haline gelen siyah ve beyazın aslında birer renk olmadığını öne sürdü.

  ''Bize göre Beşiktaş'ta renk yok. Çünkü siyah ve beyaz renk literatüründe renk olarak kabul görmüyor'' diyen Üster, beyazın, renkleri meydana getiren bir çıkış noktası, siyahın ise renklerin kaybolduğu karanlık bir alan olduğunu ifade etti. Üster, renk biliminin meydana gelişinde beyazın anaç olarak doğurgan bir renk potansiyeline sahip, temizlik, şeffaflık ve romantizm salgılamasına rağmen beyazda aktif bir güç olmadığını söyledi.

  Üster, siyahta ise ölümü getiren, matemle iç içe olan, olumsuzluğu salgılayan bir enerji olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

  ''Bize göre Beşiktaş'ta renk yok. Çünkü siyah ve beyaz renk literatüründe renk olarak kabul görmüyor. Bir futbol takımının futbolcularının ten temaslı giydiği forma renklerinin sahada futbolculara enerji vereceğini düşünürsek, bunu yasal doping olarak kabul edebiliriz. Renkler bir kulübün sahip olduğu enerji potansiyelleridir. Logo renklerinden tutun kulüpteki bütün renk görünümünün veya renksizliğin, o kulübü olumlu ve olumsuz yönde etkileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.''

  Beşiktaş'ın kurulduğu günlerde kırmızı rengi de kullandığını belirten Üster, ''Beşiktaş'ın rüşdünü ispatladığı dönemlerin, o dönemler olduğunu saptıyoruz. Sonra çeşitli sebeplerden ötürü kulübün kırmızıyı terk edip renksizliğe dönüşüyle enerji gücünü kaybettiğini biz uzmanlar olarak tespit etmekteyiz'' dedi.

  Üster, kulübün renklerini değiştirmesini ya da ''siyah-beyaz'' yerine ''beyaz-siyah'' olarak anılmasını önerdi. Beşiktaş'ın ''siyah-beyaz'' olarak anılmasının enerji gücünün daha da düşmesine neden olduğunu iddia eden Üster, amaçlarının ''biz beyazla doğduk, siyahla öleceğiz'' duygusunu benimseyen Beşiktaşlılara ve bütün Beşiktaş camiasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Beşiktaş gibi siyah-beyaz formayla mücadele eden Juventus'un başarılarında ise ekonomik durumunun ön plana çıktığını kaydeden Üster, Beşiktaş'ın ''Kırmızı-turkuaz, turuncu-mavi, sarı-mor, yeşil-koyu pembe'' renk gruplarından birini kullanmasını önerdi.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Beşiktaş'ı kızdıracak teklif Forum Tarih
Beşiktaş'ın borcu 181 Milyon TL Beşiktaş 10 Ocak 2010
Herkes Beşiktaş'ı konuşacak Beşiktaş 7 Ocak 2010
İşte 'Beşiktaş'ın kalbi' Beşiktaş 18 Kasım 2009
'Beşiktaş'ı çok istedim' Beşiktaş 19 Eylül 2009
Beşiktaş'ın hayaleti Beşiktaş 6 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş