BBP’den şok iddia

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 27 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  BBP’den şok iddia konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, helikopter enkazının yanlış yerde arandığını öne sürdü. Tunç, “dağın hep kuzey tarafında arama yapıldı, bizim tespit ettiğimiz alan dağın güneyinde” dedi

  BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir?Tunç, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin bulunduğu helikopterin enkazının yanlış yerde arandığını öne sürdü. Tunç, “4 partili mühendis GPS cihazıyla bir koordinat tespit etti. Dağın hep kuzey tarafında aramalar yapılıyordu. Oysa bizim tespit ettiğimiz alan dağın güney tarafında. Tabanımıza, bu beceriksizliği yapanların durumu izah etmesini bekliyoruz” dedi.
  Parti genel merkezinde önceki akşam başlayan umutlu bekleyiş, öfkeye dönüşürken bölgede bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın bulunduğu makam aracının önünü kesen BBP’liler sloganlar atıp yuhalayarak tepki gösterdi.

  ‘Erdoğan olsaydı’
  Genel merkeze akın eden ve tekbir getirip Yazıcıoğlu’na destek veren BBP’liler de, “Onu İslam âlemine önder eyle / Hayırlısıyla onu bize ver” diyerek dua etti. Topçu, gece 03.30’da, “Geldiğimiz noktada partililerimizin tahammül sınırları zorlanmakta ve tüketilmektedir” diyerek devlet yetkililerine tepki gösterdi. Göksun’da bulunan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi de, “Biz akşamdan beri el fenerleriyle Genel Başkanımızı bulmaya çalışmaktayız. Kaza olduktan iki saat sonra buraya intikal ettim. Hiçbir helikopter görmedik. Hiçbir uçak da görülmedi. Bu devlet bu kadar aciz mi, Kuzey Irak’ta, sınırlarımızda bir teröristi yürürken gösteren devlet, televizyonlara veren devlet nerede?” dedi.
  Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür ise, “Resmi açıklamalarda, ‘Bölgede bine yakın personelimiz, 5 adet helikopterimiz bulunuyor’ deniyor. Gece 24.00 ile 04.00 arası, bizzat Alperen Ocaklarına mensup gençler arama çalışmalarına katılmıştır. Başımızda sadece bir astsubay, 4 korucu, 3 AKUT görevlisi ve bizler bulunmaktaydık. Erdoğan aynı pozisyonda olsaydı, devletin görevlileri acaba aynı rahatlıkta hareket edebilecekler miydi?” diye tepki gösterdi.

  ‘Aramalar yanlış yerde’
  Kahramanmaraş Valiliği önünde toplanan Alperen Ocakları üyesi 50 genç de “Maraş uyuma başkanına sahip çık”, “Muhsin başkan ölüyor devlet nerede?”, “Dişe diş kana kan intikam intikam”, “Başkan ölürse Türkiye’yi yakarız” diye slogan atıp, tekbir getirdi. Genel Başkan Yardımcısı Tunç ise, “4 partili mühendis arkadaşımız kendi temin ettikleri GPS cihazıyla bir koordinat tespit etti. Bu koordinat AKUT tarafından da tespit edilmiş. Dağın hep kuzey tarafında aramalar yapılıyordu. Bizim tespit ettiğimiz alan dağın güney tarafında. Tabanımıza, bu beceriksizliği yapanların durumu izah etmesini bekliyoruz” dedi.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - BBP’den şok iddia Forum Tarih
Kültür şoku hakkında kısaca bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 7 Mart 2016
Sokak çocuklarıyla ilgili kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Aralık 2014
Arka Sokaklar dizisi yeni oyuncuları kimlerdir Diğer Yerli Diziler 31 Ağustos 2013
Arı Sokmasına iyi Gelen Bitkiler Şifalı Bitkiler 9 Temmuz 2013
Kültürel Şok ne demektir - Kültürel Şokun sebepleri nelerdir? Konu Dışı Başlıklar 11 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş