Bazı YÖK üyelerinin görev süresi bitiyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bazı YÖK üyelerinin görev süresi bitiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- YÖK üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş'in görev süresi 19 Ocak 2009'da sona erecek.

  YÖK'e Üniversitelerarası Kurul kontenjanından atanan ve YÖK Yürütme Kurulu üyeliğini de sürdüren Eriş'in görev süresinin tamamlanması dolayısıyla Üniversitelerarası Kurul'un 26 Ocak 2009 tarihinde yapılması planlanan toplantısında seçim yapılacağı öğrenildi. Toplantıda, Eriş yeniden aday gösterileceği gibi başka aday da
  seçilebilecek. Üniversitelerarası Kurulca seçilen adayın YÖK üyeliği, Cumhurbaşkanı'nın atamasıyla kesinleşiyor. Eriş'in dışında, YÖK üyelerinden 7'sinin daha görev süresi bu yıl içinde tamamlanacak. Üniversitelerarası Kurul kontenjanından atanan Prof. Dr. İsa Eşme ve Bakanlar Kurulu kontenjanından atanan Prof. Dr. Halis Ayhan'ın görev süresi 1 Mart 2009'da, Cumhurbaşkanlığı kontenjanından atanan Prof. Dr. Tunçalp Özgen ve Prof. Dr. Engin Ataç'ın görev süresi 16 Temmuz 2009'da, Üniversitelerarası Kurul kontenjanından atanan Prof. Dr. Fikret Şenses'in görev süresi 21 Eylül 2009'da, Bakanlar Kurulu kontenjanından atanan Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve M. Emin Kuz'un görev süresi de 19 Ekim 2009'da sona erecek.

  YÖK'te halen 7'si Cumhurbaşkanlığı, 7'si Bakanlar Kurulu, 6'sı da Üniversitelerarası Kurul kontenjanından atanan başkan dahil toplam 20 üye bulunuyor.

  Mynet
   

Bu Sayfayı Paylaş