Bayraktar: Kriz bizi de fena vurdu

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bayraktar: Kriz bizi de fena vurdu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Bu, dünyanın yaşadığı en büyük kriz. İnsanlar anlamadı, (Türkiye'ye uğramadı, teğet geçti) dendi, Türkiye'yi de fena vurdu" dedi.


  Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi 4. sınıf öğrencilerinin düzenlediği toplantıda, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Bayraktar, ekonomik krizle ilgili bir soru üzerine, "ithal bir kriz yaşandığını ve bu krizin Türkiye'yi de fena vurduğunu" söyledi.

  Türkiye'nin uluslararası bağlantıları, AB ve IMF ile yoğun ilişkileri olan bir ülke olduğunu anlatan Bayraktar, şöyle konuştu: "Eskiden krizden köylüler hiç etkilenmezdi. Tarlada ürettiğini yerdi. Şimdi, uluslararası ilişkiler nedeniyle herkes çok etkileniyor. Bu, dünyanın yaşadığı en büyük kriz. İnsanlar anlamadı, (Türkiye'ye uğramadı, teğet geçti) dendi, Türkiye'yi de fena vurdu.

  Ama karamsar olmamak lazım. Bu yılın 8-9. aylarında kriz düz bir çizgi izleyecek. Hükümet ciddi tedbirler almak zorunda. Zaten Merkez Bankası ciddi bir faiz indirimi yaptı.

  Biz de krizden ciddi anlamda etkilendik. Hazineden hiç para almıyoruz. Kendi kaynaklarımızı yaratıyoruz. Ancak, aylık 650 milyon TL olan ödemelerimiz, artık 450 milyon TL'ye düştü. Yatırımları azalttık ama kaynak bulursak tekrar artırırız. İstihdama etkisi nedeniyle inşaat sektörünün desteklenmesi, kredi kolaylığı sağlanması lazım."
  mynet
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ocak 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bayraktar Kriz bizi Forum Tarih
Bayraktar İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 16 Şubat 2012
Bayraktar İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ocak 2012
Nusret Bayraktar Kimdir - Nusret Bayraktar Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 20 Mayıs 2011
Erdoğan Bayraktar Kimdir - Erdoğan Bayraktar Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 18 Mayıs 2011
Bülent Bayraktar Kimdir - Bülent Bayraktar Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 9 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş