Bayan Derisine ****l Effecti Vermek

'A-B' forumunda Asi_isyankar tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Bayan Derisine ****l Effecti Vermek konusu örnek fotoğrafımızı açalım,

  Duplicate layer yapalım apply Image>Adjustments>Desaturate uygulayalım
  sonra mask ikonuna tıklayarak yeni bir mask oluşturalım  [​IMG]  isterseniz göz ve dudakları yumuşak bir silgi ile silerek önceki rengine döndürün.  [​IMG]  Flatten image yapıyoruz.
  fotoğrafımızı şimdi olabildiğince softlaştıracağız bunun için tekrar Duplicate layer yapıyoruz sonra Filter>Noise>Median Radius değeri 10 veriyoruz. ardından Filter>Blur>Gaussian Blur değeri Radius 3.0 olsun.
  şekildeki gibi bir sonuç olacak.
  [​IMG]  şimdi fotoğrafımız oldukça blur oldu.
  devam edelim
  Duplicate layer yapalım ve bu sefer siyah mask oluşturalım bunun için mask ikonuna alt tuşu baslı iken tıklayınız. (alt+mask icon) bu işlemi yapınca fotoğraf değişecektir.  [​IMG]  sonra yumuşak bir fırçayla opacity değeri yaklaşık 45 tutularak yüz üzerinde gezinin ve böylelikle yüzen softluğu ortaya çıkacaktır dikkat etmeniz gerekn sadece cilt üzerinde gezinmenizdir.
  Saça,dudaklara,gözlere,kaşlara dokunmayınız. aşağıdaki gibi bir sonuç ortaya çıkacaktır.  [​IMG]  şimdi tekrar flatten image yapalım.
  sonra duplicate layer yapın brush'dan burn tool seçip opacity değeri 32 verin ve midtones de olsun, yüze gölgeler vermeye çalışın. sonucu alttaki gibi olsun.  [​IMG]  şimdi dodge tool 'u seçip highligts aktif olsun değeri 18 verip yüzdeki aydınlık olmasını istediğiniz bölgelerde gezinin sonucu aşağıdaki gibidir.  [​IMG]  tekrar flatten image uyguluyoruz.
  şimdi sırasıyla Filter>Artistic>Plastic Wrap değerleri heighlight-4 , detail-1 , smoothness-15 olsun.
  tekrar siyah mask oluşturalım (alt+mask icon) sonra yumuşak bir fırça seçip highlight aktif olup değeri 30 verelim ve cilt üzerinde gezinelim sonuç aşağıdaki gibidir.  [​IMG]  sonuca yaklaştık şimdi yaptığımız fotoğrafı PSD dosyası olarak bilgisayarımıza kaydedelim.
  fotoğrafımıza sırasıyla Filter>Sketch>Chrome değerleri details-0 , smoothness-10 yapın. sonra sırasıyla
  Filter>Distort>Displace her iki yere de 10 değerini verelim ve size bir pencere açacaktır buradan sizin PSD dosyası olarak kaydettiğiniz dosyayı bulup açın ve aşağıdaki gibi görünecektir.  [​IMG]  şimdi tekrar siyah mask oluşturup yüz üzerinde yumuşak beyaz bir fırça ile değeri 10 verip gezinin. sonuç aşağıdadır.  [​IMG]  evet işlemimiz sona ermiştir.
  [​IMG]
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Bayan Derisine ****l Forum Tarih
Örgü Kışlık Bayan Kazak Modelleri örnekleri çeşitleri El Örgü Örnekleri 23 Ocak 2014
Örgü Hırka Modelleri Yazlık Bayan Örgü Hırkaları Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 23 Ocak 2014
Örgü İle Yapılmış Bayan Kazak Modelleri 2014 Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 7 Ocak 2014
Kot Ceket Modelleri Bayanlar İçin Bayan Giyimi & Bayan Modası 1 Ocak 2014
2014 Örgü Bere Modelleri Bayan Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri 15 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş