Basit Resim Format Dönüştürücü 1.0 Download

'A-B' forumunda NeslisH tarafından 18 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Basit Resim Format Dönüştürücü 1.0 Download konusu Basit Resim Format Dönüştürücü 1.0

  Tanıtım:
  Üreticiden: Basit Resim Format Dönüştürücü adlı ücretsiz, açık kaynak programımızla hizmetinizdeyiz. Bu program ile programcılara özellikle de Java programcılarına ücretsiz kaynak kod katkısında bulunduğumuza inanıyoruz.
  Program GPL Lisansı altında açık kaynak felsefesi ile üretildiği için, eserin üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilir ve eseri dilediğiniz gibi dağıtabilirsiniz.
  Program Java dili ile yazıldı. Bu nedenle programı açılabilmesi için bilgisayarınızda JRE (Java Runtime Environment) kurulu olmalıdır. Şu anda dünyada 700 milyon bilgisasayar üzerinde bu eklenti kurulu durumdadır. Eminim ki sizin bilgisayarınızda da Java kuruludur. Java, uygulamaların ve oyunların çalışabilmesi için aranan popüler bir kaynaktır. Eğer hala Java programı yoksa buradan ilgili eklentileri ücretsiz innDirebilirsiniz.

  Programın Açılması
  1) rformat.zip adlı dosyayı açın/çıkarın.
  2) "dist" dizinine gelin.
  3) resimformat.jar adlı dosyaya çift tıklayın.

  Eğer Java programı düzgün yüklenmişse ve JAR dosyaları Java ile ilişkilendirilmişse program kolayca açılacaktır. Eğer JAR dosyası WinRAR tipi bir programda açılıyorsa endişe etmeyin. Bunun nedeni bazı bilgisayarların JAR türünü salt arşiv kabul etmeleridir. Bu durumda örneğin WinRAR programını açın. Settings sekmesinden Integration kısmını bulun. Orada ZIP, RAR, TAR, JAR gibi eklentilerin seçili olduğunu göreceksiniz. Siz JAR maddesini iptal edin. Yani JAR türü seçili olmamalıdır. Tamam düğmesine tıkladıktan sonra WinRAR programını kapatın. Artık JAR dosyaları WinRAR ile değil Java ile açılacaktır.
  Programcılar yazılımı komut satırından da çalıştırabilirler. Bunun için MSDOS komut satırı (Linux'ta Shell) açılır. "cd" komutu ile "dist" dizinine gelinir ve aşağıdaki komut verilir.
  java -jar resimformat.jar

  Programın Kullanımı
  Öncelikle bir resim dosyası açmalısınız. Bunun için menü konusuna tıklayınız.
  Bu aşamada karşınıza dosya seçme aracı gelecektir. Bu araçtan açmak istediğiniz dosyayı seçin. Daha sonra Open butonuna tıklayın. Böylece resim açılmış olacak.
  Sırada resmin hangi formatlara dönüştürüleceğini seçme işlemi var. Bunun için yan taraftaki JPG, GIF gibi radyo butonlarından dilediklerinizi seçin.
  Son aşama olarak dönüştür butonuna tıklamak kalıyor.

  Diğer İşlevler
  Programı kullanarak resimlerinizin çıktısını da alabilirsiniz. Bu işlem için Yazdır menü konusunu tıklayın.
  Ekrana gelen yazıcı diyalog kutusunda gerekli ayarlamaları yapın ve Print butonuna tıklayın.
  Kısa kullanım bilgisi için Kullanım menü konusuna tıklamanız
  yeterlidir.
  Programı Çık menü konusuna tıklayarak kapatabilirsiniz.

  Java Testi
  Bilgisayarınızda Java'nın kurulu olup olmadığından emin olmak için öncelikle komut satırını açın. Komut satırına Başlat-Çalıştır kutucuğuna cmd yazıp Enter'e basarak ulaşabilirsiniz. Sonra MSDOS komut satırına sadece java yazıp Enter'e basın. Eğer Java kurulu ise komut satırı size yarım sayfa civarında bir çıktı verecektir. Java kurulu değilse ya da ayarları tam değilse bu sefer komut satırı size 'Tanınmayan iç veya dış komut' şeklinde bir hata mesajı verecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer Java programı sisteminizde yoksa buradan eklentiyi innDirebilirsiniz.

  Geliştiriciler İçin
  Programı geliştirip tekrar derlemek isteyenler adlı eklentiye ihtiyaç duyarlar. JDK eklentisine sahip olmayanlar bu eklentiyi de buradan innDirebilirler. Programı derlemek için "src" dizininin bulunduğu yere komut satırında gelinir ve aşağıdaki komut verilir;
  Windows için;
  javac -source 1.5 -target 1.5 -sourcepath src; -cp build\classes; -O -proc:none -g:none -nowarn src\com\javamar\resim\ResimFormat.java -d build\classes
  Linux İçin;
  javac -source 1.5 -target 1.5 -sourcepath src: -cp build/classes: -O -proc:none -g:none -nowarn src/com/javamar/resim/ResimFormat.java -d build/classes


  Windows'da noktalı virgül, Linux'ta ise iki nokta üstüste işaretlerini kullanıyoruz. Ayrıca Windows'ta dosya ayracı ters bölü, Linux'ta ise düz bölüdür.

  Not: Daha detaylı bilgi için "doc" dizinindeki rehber.pdf adlı dosyaya bakınız.

  Sürüm : 1.0

  Boyut : 236 Kb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Murat İnan

  [​IMG]

  Basit Resim Format Dönüştürücü 1.0
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Basit Resim Format Forum Tarih
Basit Resim Format Dönüştürücü 1.0 İndir A-B 7 Mayıs 2009
Basit Ve Kolay Kumbara Yapılışları Resimli Anlatım Hobiler Ve Videolar 27 Aralık 2011
Basit İcatlar, Basit İcatlarla İlgili Resimler, Basit İcatlar Örnekler, Basit İcatlar Bilim & Teknoloji 24 Temmuz 2011
Basit Eletrik Devresi Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Genel Bilgi (Elektrik) 7 Haziran 2011
Basit Elektrik Motoru Yapımı Resimli Elektrik Projeleri 22 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş