Barut İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Barut İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Barut İlköğretim Okulu Hakkında - Barut İlköğretim Okulu Tanıtım - Barut İlköğretim Okulu Resimleri - Barut İlköğretim Okulu İletişim

TARİHÇEMİZ

Okulumuz 1932 yılında 2 oda ve 1 lojmanla " İLK MEKTEP" adı altında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.

1938 yılında aynı binaya kerpiçten 3 dershane daha eklenmiş ve okulun adı " BARUT İLKOKULU "olarakdeğiştirilmiştir.

1950'de bu binalar yıkılarak 5 derslikli ilkokul olarak yeniden yapılmış ve hizmete devam etmiştir.

1958 yılında " ŞEVKİ ATABARUT İLKOKULU " (O zamanın Fabrika Müdürünün okula olan hizmetleri nedeniyle bu isim verilmiştir).

1961 yılında " BARUT FABRİKASI İLKOKULU " adını almıştır.

1971 yılında o zamanın Fabrika Müdürü Sayın Metin EROL'un okula önem vermesi ve ileriyi görmesi nedeniyle bu günkü içinde bulunduğumuz 8 derslikli modern bina yapılmıştır.

İLETİŞİM

Okulumuz Ankara-Samsun karayoluna 500 metre mesafededir.İlçemize hizmet veren belediye otobüsleri önünden geçmektedir.
    TELEFON (0312) 863 11 07
    E-POSTA
    353742@meb.k12.tr barutilkogretim@hotmail.com
    ADRES

Tatlıca Mah. Cengiz Topel Cad. Kimya Sok. No:8

Elmadağ/ANKARA

http://elmadagbarutioo.meb.k12.tr/

kaynak:elmadagbarutioo.meb

Yükleniyor...