Barkod nedir? Barkod Hakkında

'FrmArtuklu TatLı SöZLük' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Barkod nedir? Barkod Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Barkod ya da çizgi im, verilerin görsel özellikli makinelerin okuyabilmesi için çeşitli kodlama yöntemleriyle sunulmasıdır.

  Orijinal olarak barkod, veriyi paralel çizgilerin genişlikleri ve boşlukları arasında saklardı, ama günümüzde noktasal şekiller, iç içe daireler ve görüntü içinde gizli şekiller gibi farklı türlerde de görülebiliyorlar.

  Barkod, barkod okuyucu olarak da adlandırılan optik okuyucular ile okunabilir veya özel yazılımlarla görüntü içinden taranabilir. Barkod bilgisayara veri girişinin doğruluğunu ve hızını artıran Otomatik Tanıma Veri Toplama (OT/VT) uygulamalarında geniş bir kullanım alanı bulmaktadır.

  Geleneksel olarak barkod kodlaması sadece rakamları sembolize ederken, yeni sembolojiler tüm ASCII karakter setine büyük harf ve daha fazlasını eklemiştir. Basit barkodların ihtiyaç duyduğu alana daha fazla bilgi sığdırma gereksinimi çizgiler yerine kare hücreleri içeren (bir tür İki boyutlu barkod) matrix kodların geliştirilmesine sebebiyet vermiştir. İçiçe kodlar iki boyutlu ve tek boyutlu kodların karışımıdır ve geleneksel tek boyutlu sembolojiyi birden fazla satır içerecek şekilde bir çerçeve içinde yeniden boyutlandırma işlemidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Barkod nedir Barkod Forum Tarih
Barkod Nedir - Barkod Hakkında Bilgi Elektronik Genel Bilgi 25 Haziran 2011
MFD Barkod yazdırma programı M-N 24 Aralık 2010
Yabancı Ülkelerin Barkod Numaraları Konu Dışı Başlıklar 1 Aralık 2010
BarkodSis Kobi Programı 4.2.61 İndir Download Yükle A-B 7 Haziran 2010
EBS Barkod Etiket Basım 1.0.1 İndir E-F 9 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş