Barbus titteya (Kiraz Barb)

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda DilzaR tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Barbus titteya (Kiraz Barb) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Latince Adı: Barbus titteya

  Habitatı ve Anavatanı: Sri Lanka

  Beslenme Biçimi: Hem etçil hem otçul. Pek çok tür kuru yemi severek tüketir. Mümkün olduğu kadar fazla sıklıkta yemlemekte fayda var.

  Davranış Biçimi: Barışçıl

  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

  Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha kırmızı olur.Dişilerde ise turuncunun tonları hakimken daha şişkin bir vücut yapısına sahiptirler.

  Yüzme Seviyesi: Orta-Yüzeye yakın

  Üreme: Yumurta saçarlar. Yumurtalarını yerler bir çifti yumurtlattıktan sonra ayırma şansınız yoksa akvaryuma bol java moss koymanız yumurta ve yavruların saklanması için faydalı olacaktır. Yumurtalar 24 saat içinde canlanır.

  Sıcaklık: 23-26 °C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 4-5 cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 20 lt

  Su Sertliği: Yumuşak - Orta

  pH: 6.5 - 7

  Genel Yorum: Ömürleri 4-6 yıl kadardır. Doğada türleri tamamen tükenmiştir ancak kolay üredikleri için hobideki yerlerini korumaktalardır. Tetra türleri gibi birbirleriyle yakın temas halinde sürülerde bulunmasalar da en az altı adet beslenmelidir. Tetrazon gibi kuyruk tırtıklayan agresif balıklarla bir arada tutulmamalıdır.

  Fotoğraf Sahibi: Rose Martin

  Bilgilerin Açıklaması
  Davranış Biçimi:
  Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  Zorluk Seviyesi: 1 en kolay yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Barbus titteya (Kiraz Forum Tarih
Bıyıklı Balık (Barbus barbus) Akvaryum - Balık Dünyası 26 Aralık 2009
Barbus schwanefeldi (Tinfoil Barbus) Akvaryum - Balık Dünyası 25 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş