Barbaros Günışığı Anaokulu Çanakkale

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Barbaros Günışığı Anaokulu Çanakkale konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Barbaros Günışığı Anaokulu Hakkında - Barbaros Günışığı Anaokulu Tanıtımı - Barbaros Günışığı Anaokulu Erişim Bilgileri - Barbaros Günışığı Anaokulu Resimleri

  [​IMG]

  Barbaros Günışığı Anaokulu Çanakkale Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Barbaros Günışığı Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Barbaros Günışığı Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Barbaros Günışığı Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: ÇANAKKALE / MERKEZ
  Adı: BARBAROS GÜNIŞIĞI ANAOKULU
  Adresi: Barbaros Mahallesi Kutlu Sokak
  Telefon Numarası: 2862138485

  Çanakkale merkezde milli eğitim bakanlığına bağlı ikinci anaokulu olarak eğitim öğretime başlamıştır.

  Okulumuz 4111m lik bir alana kurulmuştur. Tek katlıdır. Okulumuz 5 derslik, çok amaçlı salon ve idari bölümlerden oluşmaktadır. Okulumuzda Eylül ayı itibariyle 36 ayını dolduran ve 72 ayını doldurmamış çocuklarımıza kendi yaş gruplarıyla oluşturulan sınıflarda eğitim verilmektedir.

  Barbaros Günışığı Anaokulu eğitim vermeye 2005 yılında müdür , 1 öğretmen ,3 yardımcı personel ve 40 öğrenci ile başlamış, şu anda müdür, 5 öğretmen , 108 öğrenci ile devam etmektedir. Okulumuzd 36-72 ay çocukların psiko-motor, bilişsel-dil, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi, özbakım becerilerinin kazandırılıp geliştirilmesi ve ilköğretime hazır hale gelmelerinin sağlanması amacımızdır.

  Okulumuz açıldığı günden bugüne okulöncesi eğitim programına ve yönetmeliğine uygun olarak ,Türk milli eğitimin ve okul öncesi eğitimin amaçlarına dayanılarak eğitim vermektedir. Çocuklarımızın fırsat eşitliğinden yararlanarak iyi bir eğitim almaları ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak için çalışan bireyler olarak yetişmeleri amacımızdır.

  Sınıflarımız

  Okulumuzda toplam 5 adet sınıf bulunmaktadır. Üç sınıfımız 64 M2, iki sınıfımız 35.M2.dir. sınıflarımızın zemini doğal ahşap malzemeden yapılmıştır. Oyun alanı halı ile kaplıdır. Eğitim alanlarımız çocukların gelişim seviyelerine uygun olarak sınıf mobilyaları ve zengin materyallerle donatılmıştır. Televizyon, dvd, bilgisayar, müzik köşesi, kukla köşesi, evcilik köşesi, blok köşesi, fen ve matematik köşesi, kitap köşesi, manipülatif oyuncaklar köşesi gibi etkinlik köşelerimiz mevcuttur. Bu köşelerimiz son derece güvenli, çok amaçlı, yaratıcılıkları ve problem çözme becerilerini geliştirici zengin materyallerle donatılmıştır.

  Okulumuzda eğitim programındaki amaç ve kazanımlara ulaşmak için gün içinde çeşitli etkinliklere yer verilmektedir. Bu etkinlikler serbest zaman etkinliği, Türkçe dil etkinliği, oyun etkinliği, müzik etkinliği, drama, fen matemetik ve okuma yazmaya hazırlık çalışmalarıdır. Ayrıca sene başında belirlenen özel günler ve haftalarda kutlamaların yapılması, sinema tiyatro-müze doğa gezisi-hayvanat bahçesi gezisi ve alan gezileri vb.geziler sıkça yer verdiğimiz etkinliklerimizdir.

  Her sınıfta bir adet bilgisayar bulunmaktadır. Çocuklarımız zaman zaman bu bilgisayarlarda resim boyama yazı çalışmaları yaparak bilgisayar kullanımlarına destek sağlanmaktadır. Ayrıca bu bilgisayarlarda interaktif cd izletimine sıkça yer verilerek zihinsel gelişimlerine destek sağlanmaktadır.

  Çocuklarımıza kazandırmamız gereken iki önemli şey vardır: Biri sağlam kökler, diğeri bir çift kanat.  http://www.gunisigi.meb.k12.tr/

  www.webrehberi.biz

  www.anaokulurehberim.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Barbaros Günışığı Anaokulu Forum Tarih
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Mart 2012
Suadiye Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 16 Şubat 2012
Barbaros İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 16 Şubat 2012
Sözüm Söz Kitabı - Fatma Barbarosoğlu Kitap, Resim ve Dergi 7 Ocak 2012
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Gölcük Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 5 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş