Barbaros İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Barbaros İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri
  Barbaros İlköğretim Okulu - Antalya (1951)

  Barbaros İlköğretim okulu 1944 yılında Bahçelievler’de Vali Haşim İŞCAN tarafından yaptırılmış olan parkın içerisindeki dükkanlarda 1951-1952 eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretime açılmıştır.Hemşehrimiz sayın Mahmut KONUK’un gayretleri ve Milli Eğitim Müdürü Zeki Tanıl’ın direktifleri ile 45 öğrenci ile okul eğitim öğretime başlamıştır. Okulun açılışında İstiklal Orta Okulu Müdürü Tahir DAĞYAR’ın çok emekleri geçmiştir. Okulun ilk öğretmenleri Fazıl AKTÜN , Safiye EMRE ve Fethiye AKTAN’dır.1951-1952 öğretim yılında Mahmut KONUK’un çalışmaları ve Vali İhsan Sabri ÇAĞLAYANGİL’in emirleri ile okul 3 sınıflı Bahçelievler İlkokulu adını aldı. Okulun öğretmenliğine ilk olarak 1951-1952 öğretim yılında Fethi Taşkent atanmıştır. Yine öğretmen olarak Ayşe Keresteci ve Dolmacı tayin edilmişlerdir.Bahçelievler ilkokulu olarak açılmış olan okulumuzun adı 27.12.1951 tarihinde Merkez BARBAROS İlkokulu olarak değiştirilmiştir.
  [​IMG]

  Okulumuz eski yapılar içerisinde öğretimine 1975-1976 öğretim yılına kadar devam etmiştir. 1975 yılında Vali Hüseyin ÖĞÜTCEN , Bayındırlık Müdürü Güngör Dabak Okul müdürü Orhan ŞAHBAZ ve okul koruma derneğinin gayretleri ile tamamlanmıştır.Okulumuzun projesini mimar Cemil Cahit SÖNMEZ yapmış ve mühendis Osman Zeki SÖNMEZ bitirmiştir. 1987 yılında Okul koruma derneği yönetimi ve Başkan Turan BİLEYDİ ile okul müdürü Kazım BAYRAK’ın üstün gayretleriyle okulun zemin katı duvarları kaplanarak dört derslik ilave edilmiş çevre duvarı tamamlanmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde 1988 yılında okulumuz modern bir laboratuara kavuşturulmuştur.Okulumuz yönetici ve öğretmen kadrosuyla eğitim ve öğretimini en üst seviyede devam ettirip tarihin derinliklerinde kalan büyük Türk denizcisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın adını anıtlaştırmaktadır.

  [​IMG]

  VİZYONUMUZ

  Geçmişten gelen başarı geleneğini evrensel boyuta taşıyan, çağdaş eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda mutlu ve bilgi toplumuna uygun öğrenciler yetiştiren, her alana kalite kültürünü yerleştiren, örnek eğitim ve öğretim modelleri yaratan lider ve tercih edilen bir okul olmaktır.

  MİSYONUMUZ

  Bizler başarılı okul kimliğimiz yanında öğrencilerimizi merkez alan, onların ilgi, yetenek ve zekalarına uygun eğitim ortamları sunan, sürekli mükemmelliği arayan, değişim ve yeniliklere açık, bilgiyi üreten, teknolojiyi en etkin bir şekilde kullanan örnek ve önder bir okul olmak için varız.

  Barbaros İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Konyalti Cad. Bahçelievler Mah./Antalya

  Telefon Numarası: 2422411108

  Faks Numarası: 2422481314


  E-mail Adresi:Bilgi Yok


  Web Adresi:
  ANTALYA - MERKEZ - Barbaros İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Barbaros İlköğretim Okulu Forum Tarih
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Mart 2012
Suadiye Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 16 Şubat 2012
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Gölcük Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 5 Ocak 2012
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Aralık 2011
Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri Ahmetli Manisa Manisa Tanıtımı 25 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş