Barack Obama - Barack Obama Hakkinda Hersey

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda NeslisH tarafından 24 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Barack Obama - Barack Obama Hakkinda Hersey konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  Barack Hussein Obama, 4 Ağustos 1961’de Honolulu’da doğdu. Obama doğduğu sırada annesi ve babası Manoa’daki Hawaii Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdürmekteydiler, Obama iki yaşına geldiğinde de birlikteliklerine son verdiler. Babası eğitimi için Harvard’a gittikten sonra, vatanı Kenya’ya geri döndü. Annesi, Lolo Soertoro ile evlenince, ailece Jakarta’ya taşındılar. Burada kız kardeşi Maya Soerto-Ng dünyaya geldi.

  Dört yıl sonra Barack on yaşına geldiğinde Hawaii’ye akrabalarının yanına döndü ve burada oldukça saygın bir okul olan Punahou Academy’ye girdi. 1978 yılında bu okuldan başarıyla mezun oldu.

  Obama, kendi yazdığı anlılarında, birçok farklı ırkın yaşadığı topraklarında insanları bir araya getirmek için verdiği mücadeleleri anlattı.

  1982 yılında ölen babasını, annesiyle ayrıldıktan sonra yalnız birkez gördü.

  Barack Obama, daha sonra Amerikan halkına açıkladığı gibi, gençlik yıllarında alkol ve uyuşturucu kullandığı bir dönem de yaşamıştı.

  Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Los Angeles’taki Occidental College’a girdi. Burada iki yıl öğrenim gördükten ve New York’taki Colombia Üniversitesi’ne devam etti. 1983 yılında bu okuldan da dereceyle mezun oldu.

  Business International Corporation ve NYPIRG (New York Public Interest Research Group) ‘de birsüre çalıştıktan sonra, 1985 yılında Chicago’ya yerleşmeye karar verdi. Burada çalıştığı dönemde Trinity United adlı Hıristiyan kilisesine katıldı.

  1988 yılında yılında girdiği Harvard Hukuk Fakültesi’nden, 1991 yılında çok büyük bir başarı göstererek mezun oldu. Bu okulda Harvard Law Review adlı yayının ilk siyah editörü oldu.

  Okula girdiği yıl tanıştığı eşi Michelle ile 1992 yılının Ekim ayında evlendi. 1999 yılında ilk kızı Malia ve 2001 yılında ikinci kızı Sahsa dünyaya geldi.

  1996 yılında, Illinois Eyaleti’nden senatör seçildi. Obama bu yıllarda, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ile aynı anda çalışarak, sağlık reformu ve etik üzerine yasamalar yapılması için uğraştı. Ayrıca ölüm cezasının yeniden gözden geçirilmesiyle ilgili çalışmalar yaptı.

  2004 yılına gelindiğinde Amerikan Senatosu’na seçildi ve bu senatoya yüz yıldan fazla bir süredir seçilen üçüncü siyah oldu. “Dreams From My Father : A Story of Race and Inheritance” adıyla otobiyografisini yayınladı. 2006 yılında da ikinci kitabı “The Audacity of Hope” un basımı gerçekleşti.

  Şubat 2007’de, 2008 başkanlık seçimleri için Demokratlar tarafından aday gösterildi.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Kasım 2008

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Kasım 2008

Yükleniyor...
Benzer Konular - Barack Obama Barack Forum Tarih
Barack Obama -Babamdan Hayaller Kitabı Kitap, Resim ve Dergi 10 Ekim 2010
Umudun Cesareti Barack Obama Kitap Özeti Kitap, Resim ve Dergi 22 Mayıs 2009
Barack Obama / Barack Obama Kimdir / Barack Obama Hakkında Bilgi Biyografi & Otobiyografi 11 Mayıs 2009
ABD Baskani Barack Obama Fotoğrafları - Barack Obama Pictures Sanatçı-Ünlü Resimleri 9 Ocak 2009
Barack Obama Resimleri Fotografları Abd Baskanı Sanatçı-Ünlü Resimleri 24 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş