Bana Yalan Söyleme - John Pilger

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bana Yalan Söyleme - John Pilger konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bana Yalan Söyleme - John Pilger

  Bana Yalan Söyleme kitap özeti - Bana Yalan Söyleme kitap tanıtımı
  Özeti

  Elinizdeki kitap, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana araştırmacı gazeteciliğin yüz akı olan Martha Gellhorn, Edward R. Murrow, James Cameron, Seymour Hersh, Günter Walraff, Robert Fisk, Amira Haas, Anna Politkovskaya, Seumas Milne, Phillip Knightley ve diğer gazetecilerin, dünyanın egemenlerinin çarkına ot tıkadıkları ve ifşa ettikleri gerçeklerle bütün dünyayı sarstıkları büyük araştırmalarını biraraya getirmektedir.

  John Pilger'a göre, “Gazetecinin ‘biz'i herhangi bir ülke ya da ulus değil, bütün insanlıktır. Yakın gelecek, anaakım medyanın dışında kalan ve gün geçtikçe daha fazla güçlenmekte olan gayrı-resmi, yeraltı medyasında, bilhassa interneti aktif biçimde kullanan alternatif kanallardadır. Halihazırda milyonlarca insanın bilincini arttırmaya hizmet eden bu ağlardır ki, dünyanın her köşesinde halkları karşısına almış bulunan muktedirlerle siyasal güçlere karşı koyma imkânlarına dair muazzam bir bilinç sergilemektedirler.

  Artık bugün dünyada iki büyük süper-güç var: Washington'la simgelenen askeri plutokrasinin gücü ile bütün dünyaya yayılan kamuoyunun gücü. Gerçek gazeteciler, bu kitapta çalışmalarından örneklerini sunduğumuz cesur araştırmacı gazeteciler, ikinci kitleye hitap ederler, onlara hitap etmelidirler. Zira, insanlığın dirilişi hamhayal değildir; insanlığın uyanışı her gün biraz daha çeşitli, daha atılgan, daha enternasyonalist ve farklılıklara daha önce hiç olmadığı kadar hoşgörülü davranan bir hareket üstünde yükselecektir...”


  [​IMG]

  Künyesi

  · Agora Kitaplığı
  · Basım Tarihi : 02 - 2010
  · ISBN : 9786051030616
  · Sayfa Sayısı : 640
  · Çevirmen : Mehmet Harmancı
  · Etiket Fiyatı : 30.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bana Yalan Söyleme Forum Tarih
Ask Yalanmis..Sevda Yalan..Keder Oldu Bana Kalan - Cevdet Bagca (Süper Bİr Şarkı) Aşk ve Ayrılık Videoları 2 Kasım 2010
Yalanmış bana onun sevgisi Şiirler 17 Kasım 2009
Hadi Bana Hepsi Yalan De.. Flash Gösteriler 27 Şubat 2009
Bana Yalan Söylediler Resimli Şiirler 21 Şubat 2009
Hayat Bana Yalan Söyledi Şiirler 4 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş