Ballık Köyü Altınyayla Burdur

'Burdur Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ballık Köyü Altınyayla Burdur konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ballık köyü bilgileri - ballık köyü tanıtım - ballık köyü resimleri  Ballık, Burdur ilinin Altınyayla ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adı Osmanlı zamanına dayanmaktadır. Arapça kaynaklarında "işta" fiilinin çekimiyle, "maşta"ya ulaşılır ve anlamı ise "kışı bol olan yer" anlamındadır.

  Coğrafya

  Burdur iline 150 km, Altınyayla ilçesine 24 km uzaklıktadır. toros dağlarının diplerinde bir dağ köyüdür. kuzeyinde boncuk dağları batısında fethiye doğusunda çaymağar dirmilbel güneyinde ise seki dağı bulunmaktadır..
  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 443
  1997 570
  Ekonomi
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Köyde sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. köyün yolunun asfalt olduğu pek söylenemz.köyümüz cahil insanları sevdiği için muhtarda cahil olduğu için yine ona oy vermiştir.oda bu tür işlerle ilgilenmediği için bu haldedir.İnsanlara asla kanmamak grekir bizim köyümüzde çünkü çok sahtekar insan vardır muhtarlık seçimlerinde bir muhtar adayının yanında gösterip kendisini başka muhtar adayına oy atan birçok cahil insan vardır.Bunu önemle belartmk grekir köyle ilgili bu beyanlar hoş olmamıştır.köyümüz bir yayla köyüdür.bence her türk vatandaşının gezip görmesi gereken bir köydür.hele ağlı mağarının suyundan içmeyen varsa ona şaşarım çünkü hem doğal ve hem de şifalı bir sudur herkese tavsiye ederim. hele havası dünyalara değişilmez

  kaynak/ yerel net / vikipedi / özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ballık Köyü Altınyayla Forum Tarih
Ballık Köyü Hakkında Bilgi Zara Sivas Sivas Tanıtımı 18 Ocak 2011
Yukarıballık Köyü Hakkında Bilgi İnegöl Bursa Bursa Tanıtımı 10 Haziran 2010
Ballıkaya Köyü Hakkında Bilgi Sulusaray Tokat Tokat Tanıtımı 8 Haziran 2010
Ballıkaya Köyü Akyazı Sakarya Sakarya Tanıtımı 7 Mayıs 2010
Aşağıballık Köyü İnegöl Bursa Marmara Bölgesi 23 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş