Balkonunuz İçin Yaz Önerileri

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 11 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Balkonunuz İçin Yaz Önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Balkonunuz İçin Yaz Önerileri

  Havalar ısındı. Artık yavaş yavaş balkon keyfi de başladı. Balkonunuzda bahçe havası yaratmanızı sağlayacak fikirleri geliştirebilirsiniz.


  [​IMG]


  Yazın renklerini taşıyan, cıvıl cıvıl desende, çiçekli iki masa örtüsü çok işinize yarayacaktır. Örtülerden birini , balkon demirinin üstüne örtün.


  Böylece sokağın karmaşası veya karşı apartmanın çatısı manzaranız olmayacaktır. Diğerini masanıza örtün.


  Yere birkaç minder atın. Birkaç saksı çiçeği, akşam saatleri için küçük bir lamba balkonunuzun bütün havasını değiştirecektir.


  Evde kullanmadığınız eski sepetleriniz var mı? Üzerlerini sevdiğiniz renklerde akrilik sprey boyalarla boyayın. İçlerine saksılar oturtun. Bu sepetleri ister masanızın üstünde , ister yerde kullanın, çok şık duracaktır.


  Eski eşya satanlarda rahatlıkla bulabileceğiniz veya evinizde atıl duran kuş kafesleri, balkonda çok işinize yarar . İki tane kuş kafesini, balkonunuza uygun renge boyayın . İçlerine minik saksılar yerleştirin.


  Dilerseniz, koyacağınız çiçekleri, aşağı doğru sarkan modellerden de seçebilirsiniz. Kafeslerinizi balkonun uygun yerlerine karşılıklı olarak tavandan asın. Karşı komşu da görünce bayılacaktır.


  Kullanmadığınız eski çantalarınızı atıyor musunuz? En renkli olanını seçin. İçine küçük iki vazo koyun. Dilediğiniz çiçekleri içlerine yerleştirin. Görünüşlerine hayran kalacaksınız.


  Eğer balkonunuz küçük ve sizin çiçeklerinizi sergileyecek yeriniz yoksa, üzülmeyin! Öncelikle çiçeklerinizi saksılarını da içine alacak küçük metal kovalara koyun. Kovaların tutma yerlerinden şık kurdeleler geçirin. Bu kurdeleler yardımıyla saksılarınızı duvarlara asın. Ancak kurdelelerin ağırlığı taşıyacağına emin ol. Zaman zaman da değiştirmeyi unutmayın.


  Balkonunuza gelen ve çiçeklerinizi bir türlü rahat bırakmayan kuşlardan sıkıldınız mı? O zaman çiçeklerinize yakın bir yerlere bambu ziller asın. Hem rüzgarda birbirine çarparak ses yapacak, hem kuşların gelmesini engelleyecektir. Farklı renk ve biçimlerde bulabileceğiniz masa zillerini de asarak aynı işi görebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balkonunuz İçin Önerileri Forum Tarih
Balkonunuzu Bahçeye Çevirin - Balkon Bahçesi İçin Öneriler - Dekorasyon 8 Kasım 2010
Balkonunuza Renk Katın Dekorasyon 23 Eylül 2009
Mısırlıların harfleri göstermek için sembolleri seçme sebepleri nedir? Eğitim Bilgileri Çarşamba 22:37
Namazı niçin kılmalıyız kısaca Dinimizin Direği Namaz 7 Ekim 2017
Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için ne yapılmalı kısaca Genel Sağlık 6 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş