Balkon ve teras dekorasyonu

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Balkon ve teras dekorasyonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Balkon ve teras dekorasyonu
  [​IMG]
  Evlerin balkonları ve terasları olması büyük bir şans. Kullanım ve estetik açısından tasarlanan balkon ve teraslar daha fazla hareket alanı ve ferahlık sağlıyor. Her türlü ev modelinde kullanılabilir. Yazlık, kışlık ya da modern daireler için ideal seçimler. Büyük balkonlar, yaz aylarında havadar bir mekân, kış aylarında ise kış bahçesi olarak kullanılabilir.

  Sürgülü kapılar ya da akordiyon gibi katlanabilir camlarla mevsime göre mekân değişebiliyor. Birçok avantajıyla rahatlık sağlayan balkon ve teras dekorasyonlarıyla yaşam standart’ını yükseltmek mümkün. Manzaraya bakan büyük camlar kullanmak doğal bir tabloyu seyretmekten farksız. Bu camların ışığı kullanabilen ve mekâna yansıtan özellikleri insanı hayran bırakıyor. Dekorasyonda fikrin sonu yok. Çatı penceresi fikirleriyle de ışığı kullanabilirisiniz. Yağmuru ve yıldızları yattığınız yerden izleme keyfini yakalayabilirsiniz.

  Eğer bir teras yaratma imkânınız varsa, bu terası hayal etmekten kendinizi alıkoymayın. Gözünüz evi görmeyip artık terasta yaşamaya başlayabilirsiniz. Teraslar balkonlardan farklı bir alan ister. Mekânın uygun olmasıyla alakası olan teraslar, duruma göre şekillenir. Şehir içinde bahçe şansı olmayan insanlar teras ya da büyük balkonların ışığından ve keyfinden yararlanabilir.

  [​IMG]
  Modern tarzda stüdyo daireler için teras manzarası şehir görünümü olurken, doğa ya da deniz manzarası olan evlerin terasları ya da balkonları daha geniş olur. Genellikle yalı ve villa tipi evlerde kullanılan teras ve büyük balkonlar, hem lüks hem de çok iç açısı yaşam alanları kazandırıyor.

  Cam balkon ve cam teras yapılan malzemeler, kar, kış, yağmur, fırtına demeden sizi bütün kötü hava şartlarına karşı koruyacak kadar güvenli ve dayanıklıdır, eskimez. Montajda zorluk yoktur. Taşıması kolaydır.

  Teras, büyük cam balkonlar ve çatı pencereleri evi daha estetik ve kullanışlı kılar. Balkon ve teras düzenekleri elektronik olabilir. Açma, kapama ve ışık ayarları gibi işleri uzaktan kuman da ile yapılabilir. Elektronik modeller hem göz zevki hem de büyük rahatlık sağlıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balkon teras dekorasyonu Forum Tarih
Teras ve Balkonlar için Dekorasyon 16 Aralık 2008
Apartmanda Balkon Kapatma Hukuk 29 Mayıs 2011
cep telefonum balkonda çekiyor. Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 29 Aralık 2010
Rüyada Balkon Görmek Ne Anlama Gelir Rüya Tabirleri 14 Aralık 2010
Balkonunuzu Bahçeye Çevirin - Balkon Bahçesi İçin Öneriler - Dekorasyon 8 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş