Balkan Ritimleri... Yeniden!

'Müzik Haberleri' forumunda Dine tarafından 13 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Balkan Ritimleri... Yeniden! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de konser veren ve “Give Me The Food” şarkısının yer aldığı ilk albümü “Chefa” ile ülkemizde hatırı sayılır bir dinleyeci kitlesine sahip olan Miss Platnum’un yepyeni albümü “The Sweetest Hangover” şimdi müzik marketlerde!

  1981 Romanya doğumlu, Miss Platnum’un iki yıl önce köklerini ve yeteneğini aynı potada eriterek yola çıktığı ve “Chefa” albümüyle taçlandırdığı müzikal kariyeri, bugün bu tarzın en başarılı örneklerinden biri haline geldi. “Chefa”da yer alan zayıflığa övgü simgesi top modellerden ve şarkıcılardan sıkılan ve özgürce yemeği tercih edenler arasında marş haline gelen “Give Me The Food” zamanın en ses getiren şarkılarından biri olmuştu. Miss Platnum ayrıca bu şarkıyı müzisyen dostu “Shantel” ile birlikte de tekrar kaydetmiş ve bu şarkı da şarkı radyoların en çok çalınana parçalarından biri olmuştu.

  Miss Platnum yeni albümün “The Sweetest Hangover”da farklı bir heyecanla eski çizgisine yakın ama daha özenli olarak farklı stiller üzerinde çalıştı. Dil engeli ve kültürel farklılıklara rağmen The Krauts’un prodüktör ekibi Monk ve DJ Illvibe ile Belgrad’da stüdyoya giren sanatçı gypsy türünün en önemli isimlerinden Boban ve Marko Markovic ile birlikte çalıştı.

  Yeni albümü için kilo veren ve de Alman Vogue dergisine de kapak olan Miss Platnum hala eski felsefesinde devam ettiğinin altını da çizmeyi ihmal etmiyor! Miss Platnum son albümüyle artistik kimliğini iyice oturduğunu söylerken eski funk ve soul albümlerini bugün dinlediğinde gülümsüyor ve ekliyor: “Gerekli tekniğe her zaman sahiptim ama kendim olamıyordum. Müzikal yolumu bulduğum için çok mutluyum ve kendimi evime dönmüş gibi hissediyorum…”
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş