Balkan Düğünü 1. Bölüm özeti

'Diğer Yerli Diziler' forumunda KaRDeLeN tarafından 29 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Balkan Düğünü 1. Bölüm özeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1.BÖLÜM ÖZETİ


  Türkler, Balkanları terk etmek zorunda kaldıklarında, gerilerinde bir gün geri döneriz umuduyla sayısız "hazine" bıraktılar. Bu hazineler yıllarca hepsinin hayallerini süsledi. Hazineyi gömenler öte dünyaya giderken, o hazineleri bulma hayalini çocuklarına, torunlarına bıraktılar.

  Ali Dede de kökleri Balkanlarda olan, bir gün oraya dönme umuduyla yanıp tutuşan bir Rumeli Türkü'dür. Torunları ise; köklerini çoktan unutmuş, İstanbul'un curcunasında hayata tutunmaya çalışan ama başaramayan, kendi küçük dünyalarında debelenip duran, dedelerini huzurevinde bırakmış "hayırsız evlatlar..."

  Ali Dede, bir gün Makedonya'da bıraktığı hazinenin yerini hatırlar ve bunu duyan torunlarının gözünde bir anda kıymete biner. Bütün torunlar, Ali Dede'nin yaşadığı huzurevine koşar. İçlerinden sadece biri hazine için değil Ali Dede'yi çok sevdiği için oradadır; "Zehra." Hayatta dedesinden başka kimsesi olmayan vefalı torun, Ali Dede'yi ziyaret etmeyi hiç bırakmamıştır.

  Makedonya'da ise, başı belada başka birinin, Ömer'in sayılı günleri kalmıştır.

  Ömer, piyasada kim var kim yok herkesi dolandırmış, sonunda baltayı taşa vurmuş, Üsküp'ün en belalı mafya babası Leka'ya denk gelmiştir. Ömer, Leka'ya olan borcunu ödeyemezse, bir kaç gün içinde "Ölü Ömer" olacaktır. Ömer'in başındaki tek bela da bu değildir. O'na saplantılı şekilde aşık olan Galina'da hapisten çıkar çıkmaz, ilk iş olarak Ömer'i bulacak ve Ömer'den hesap soracaktır.

  Torunlar, hazineye tek başına sahip olma umuduyla birbirlerini saf dışı bırakmaya çalışırken başlarından eğlenceli, komik maceralar geçecek, diğer tarafta ise Ömer peşindekileri atlatmaya çalışırken işler iyice sarpa saracaktır.

  Ali Dede, Zehra ve torunları için Balkanlar'da yepyeni bir hayat, sil baştan, yeniden kurulmak üzeredir...
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  balkan düğünü dizisi - balkan düğünü dizisi özetleri - balkan düğünü özetleri - balkan düğünü resimleri - balkan düğünü hakkında
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balkan Düğünü Bölüm Forum Tarih
Balkan Düğünü 6. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 30 Ekim 2009
Balkan Düğünü 5. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 30 Ekim 2009
Balkan Düğünü 4.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2009
Balkan Düğünü 3.Bölüm özeti Diğer Yerli Diziler 29 Eylül 2009
Balkan Düğünü 2.Bölüm özeti Diğer Yerli Diziler 29 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş