Balikesir bandirma

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Balikesir bandirma konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BALIKESIR BANDIRMA


  Balıkesir'in Marmara'ya açılan kapısı olan Bandırma, Balıkesir'in kuzeyinde, Marmara Denizi kıyısında bulunan bir kenttir. Bandırma, Bursa girişi ile Çanakkale girişi arasında 19 km mesafe bulunan büyük ve gelişmiş bir sanayi kentidir.
  [​IMG]

  690 km² yüzölçümüne sahip olup denizden yüksekliği 1 metre ile 764 metre arasında değişmektedir. İlçenin kuzeyinde yer alan ve kendi adıyla anılan körfezin uzunluğu 31 km’dir. İlçenin en yüksek dağı, doğusunda yer alan 764 metre yüksekliğindeki Karadağ’dır. Bandırma'nın kuzeyinde Marmara Denizi ve Kapıdağ yarımadası, güneyinde Manyas ilçesi ve Manyas Kuşgölü, doğusunda Karacabey ilçesi, batısında ise Erdek ilçesi bulunmaktadır. 2000 Yılı Genel Nüfus Sayımına göre 120,753 olan nüfusu, Bandırma'yı Marmara Bölgesi'nin 9. büyük yerleşim bölgesi ve Güney Marmara'nın 1. büyük liman kenti yapmaktadır.
  [​IMG]


  Bandırma, bir turizm ve tatil kenti olmaktan çok, büyük limanı ve çevreye yayılmış sanayi tesisleri sayesinde bir sanayi ve ticaret merkezi olarak tanınmıştır.Ve ticaret merkezi olmasının verdiği avantajla çevre ilçelerin merkezi durumundadır.

  (Gönen,Karacabey,Susurluk,Manyas,Erdek,Marmara,Avş a,Edincik,Biga ve M.Kemalpaşa..Kentin nüfusu gündüzleri ticari canlılıktan dolayı 25-30 bin kişi artmaktadır.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balikesir bandirma Forum Tarih
Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 17 Ocak 2012
Yeşilcamlu İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 17 Ocak 2012
Yenıyenıce İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 17 Ocak 2012
Yamanegelı İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 17 Ocak 2012
Vecıhıbey İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 17 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş