Balıksırtı Saçlar

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Balıksırtı Saçlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Balıksırtı seklinde yapılan örgüler bu sezon çok moda. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız uzmanların önerilerini dikkate alın.

  1- Saç stilisti Eugene Souleiman'a göre bu örgü biraz zor gibi duruyor ama pratik yapıldıkça el alışıyor. Giles defilesinde saçları farklı tarzda balıksırtı yapan saç stilisti yumuşak ve etkili bir görüntü için temiz saçta örgünün denenmesi gerektiğini söylüyor.  2- Yumuşak yapılı ürünler saçtaki ekstra parlaklığı alıyor. Önce bu tarz ürünlerden birini sıkın, ardından seçeceğiniz modele göre saçı ikiye ayırın. Bir taraftaki saçları üçer santimlik tutamlara ayırın ve tepeden örmeye başlayın.

  [​IMG]

  3- Örmek için elinize aldığınız saç tutamını tekrar ikiye ayırın. Dışardan 1–2 santimlik bölümü alarak sol tarafa geçirin ve saçın sağ tarafındaki tutamla kaynaştırın. Sağdan sola bu işlemi tekrarlayın. Böylece yukarıdan aşağıya balıksırtı oluşmaya başlar. Bu örgü tarzını saçın diğer tutamları için de yapmayı unutmayın.

  4- Saçın en ucunda iki- üç santimlik bir alanı örmeyin. Ve oradaki saçı ince bir toka veya lastikle tutturun. Örgünün dış taraflarındaki saçları dağınık bir görüntü için çok zorlamadan çıkarın. Ve üzerine saç spreyi sıkın.

  5- Daha klasik bir görüntü için yaptığınız örgüyü topuz şeklinde ensede toplayabilirsiniz. Örneğin Amanda Weekley'de böyle örgüler tercih edilmişti. Bu tarzı benimseyecekseniz önce saça tam volüm veren bir köpük sıkın. Bu hem hacim verir hem de saçı kalınlaştırır. Ardından ise makine ile kurutun. Bu tarzı benimseyen Malcom Edwards, saçı önce atkuyruğu seklinde topladığını ve tepede kalan saçları mümkün olduğu kadar yumuşak ve basık tuttuğunu söylerken topuzun etrafında döndürülen örgünün dağılmaması için kesinlikle tel tokaya ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

  [​IMG]

  İpuçları ve öneriler:

  - Merdiven örgünün yarattığı dağınık görüntüden korkmayın. Çünkü farkı yaratan esas bu karmaşa.

  - Uzun saçlarda birkaç örgü çok sık duruyor.

  - Abartılı olmak istemiyorsanız; saç aksesuarı kullanmayı unutun! Çünkü bu saç yeteri kadar detaya sahip.

  - Aynı zamanda çok özgür kullanabileceğiniz bir model; ister tek, ister yanda, ister ortada...
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkür ederim..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balıksırtı Saçlar Forum Tarih
Balıksırtı Saçı Nasıl Örülür, Balıksırtı Saç Örme Teknikleri Resimli Anlatımı Nedir? Güzellik & Bakım 16 Ağustos 2011
Bayanlar İçin Balıksırtı saç Örgüsü Tarifi (Resimli) Güzellik & Bakım 22 Ekim 2010
3 Oda Takimi: Aycicek, Altindag ve Baliksirti Dantel Örnekleri 9 Mart 2010
Balıksırtı Saç Nasıl Örülür ? Güzellik & Bakım 9 Aralık 2008
Saçları kolay tarama Güzellik & Bakım 2 Ekim 2016

Bu Sayfayı Paylaş