Balık burcu hangi gezegene aittir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 15 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. Balık burcu hangi gezegene aittir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  balık burcu hangi gezegene ait

  Yönetici Gezegeni: Neptün
  Element: Su
  Nitelik: Değişken
  Uğurlu Sayıları: 2, 6
  Gün: Cuma
  Uğurlu Taşı: Akuamarin
  Renk: Turkuaz, Nil yeşili
  Tarot kartı: Ay
  Hayvan: Balıklar
  Bitki: İncir ve söğüt ağaçları, nilüfer, fulya
  Kıymetli Taş: İnci
  Kıymetli Maden: Platin
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Balik Burcu Özellikleri, Balık Burcunun Yönetici Gezegeni

  Yönetici Gezegeni: Neptün
  Element: Su
  Nitelik: Değişken
  Uğurlu Sayıları: 2, 6
  Gün: Cuma
  Uğurlu Taşı: Akuamarin
  Renk: Turkuaz, Nil yeşili
  Tarot kartı: Ay
  Hayvan: Balıklar
  Bitki: İncir ve söğüt ağaçları, nilüfer, fulya
  Kıymetli Taş: İnci
  Kıymetli Maden: Platin
  * * *
  Balık Takım Yıldızı (Astronomi)
  Balık takımyıldızının ilk dekanındaki yıldız grubu Band olarak bilinir. İkinci dekan, güçlü bir ifade ile oturarak, bir elinde bir krallık asası tutan, diğer eliyle de Band'ı yakalamış olan Cepheus'tur. Cepheus'un sağ omuzundaki yıldız Al Deramin, kuşağındaki Al Phirk, sol dizindeki ise Shepherd yani Çoban Yıldızı yeralır. Kuzeyde son dekanatta ise kırılmış zincirleriyle, güzel Andromeda bulunur.
  * * *
  Mitoloji
  Balık burcu, aşk ve güzellik tanrıçası, köpüklerden doğan Afrodit ile Eros'un karanlık dev, Typhon'dan korkup, kendilerini Fırat'ın sularına atarak birer balık haline gelmesi efsanesi ile özdeşleştirilir. Daha sonra Zeus'un kızı, erdemin sembolü, Athena tarafından gökte birbirine bağlı, ancak ters yönlere gitmekte direnen iki yıldız haline getirilir.
  Babil Astrolojisi'nde Balık burcu, Kun ya da "Kuyruklar" olarak bilinir. Babil mitolojisinde ise birbirine bağlı balık tanrıçalar Anunitum ve Simash ile özdeşleştirilir.
  * * *
  Sembol
  Balık burcu birinin başı kuzeye, diğerinin başı ise güneye yani Güneş'in yoluna paralel bakan iki balık tarafından sembolize edilir. Yeni Ahit'te balıkla ilgili pek çok sembol bulunur. Pasif Balık özellikleri İsa'nın öğretisinde öz olarak evrensel sevgi, kendini geri plana alma ve hizmet olarak vurgulanır.
  * * *
  Yaşam
  İlk Su grubu burç Yengeç, kişiliğin yaratılmasına karşı bireyin verdiği karşılıklar ve reaksiyonlarken, ikinci Su burcu olan Akrep, bir ruhun doğumuna fırsat verebilmek için egonun ölümüne izin verir. Zodyak'ın son burcu ve Su grubu burçların da sonuncusu olan Balık'da ise her şey bambaşka bir şekilde yaşanır. Zıt burcu olan Başak'da büyük bir detaycılık ve analiz etme özelliği görülürken Balık da her şeyin bir bütün halinde algılanması, subjektif bir düzeyde yaşanması, ve bir çözülme söz konusudur.
  Balıkla birlikte zodyakta bir siklusun kapanması söz konusuyken, aynı zamanda insan hayatına ait bir dönemin de son bulması yaşanır. Burada artık, o ana kadar kazanılanlar kazanılmış, yerine getirilebildiği ölçüde görevler tamamlanmış ve hayat yaşanmış ve kazanılmış yeni bir karma ile geri dönüş yaşanacaktır.
  Birey bu aşamada artık yaşlanmıştır. Fiziksel vücutla beraber, ruhun da maddeden çözülmesi zamanı gelmiştir. Dolayısıyla, Balık aşamasında bir teslimiyet, dünyevi olaylar ve arzulardan el etek çekmeye hazırlık, kendini inzivaya çekme mümkündür. Bu evrenin büyük rahminden gelen her şeyin geri verilmesini ve oraya dönüşü sembolize eder.
  Burada hissedilen duygular bireylere, şeylere olmaktan çok evrene, kozmoza ve mutlak zekaya duyulan sevgidir. Her şeyin bir bütünlük içinde görülmesi, hissedilmesi ve yaşanması söz konusudur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Balık burcu hangi Forum Tarih
Balık Burcu Hangi Grup Burçlar Alemi - Astroloji 13 Mayıs 2011
Balık Burcu Hangi Ay Burçlar Alemi - Astroloji 13 Mayıs 2011
Balık Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
2013 Ocak Balık Burcu Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 22 Aralık 2012
2013 Balık Burcu Aşk Nuray Sayarı Burçlar Alemi - Astroloji 12 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş