Baktırlı Köyü Turgutlu Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 15 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Baktırlı Köyü Turgutlu Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  baktırlı köyü bilgileri - baktırlı köyü tanıtım - baktırlı köyü resimleri  Baktırlı, Manisa ilinin Turgutlu ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarih

  Baktırlı köyü Ahmetli ile Turgutlu arasında bulunan Akçapınar köyünden dağ yönünde 15 km. yukarıda kalmaktadır.Köyün cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana var olduğu bilinmektedir.Diğer bir rivayete göre eski adı Dibecik köyü olup bu isim altında çok eski tarihlerdeki varlığından söz edilmektedir.(ADEM OKUR)
  Kültür

  Geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan köy halkı bağ bahçe işiyle de ilgilenmektedir.Çok eski zamanlara gidilirse köy halkının uzak yakın akraba olduğu bilinmektedir.Bu durum köy halkı arasında akrabalık ilişkilerinin güçlü olmasını sağlamıştır.Köyün kayda değer önemli bir yemek kültürü yoktur.
  Coğrafya

  Manisa iline 60 km, Turgutlu ilçesine 30 km uzaklıktadır.
  İklim

  Genel olarak Akdeniz iklim bölgesinde olmsına rağmen mikroklima diyebileceğimiz bir iklim görülmektedir.Öyle ki bazı kış ayları sürekli kar yağışları görülmektedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 228
  1997 209
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Ayrıca köyün bir de camisi bulunmaktadır.
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş