Bakar mısın Kitap Özeti - Betül Dursun

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 21 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bakar mısın Kitap Özeti - Betül Dursun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bakar mısın Kitap Özet - Betül Dursun Kitapları - Bakar mısın Kitap Tanıtım - Bakar mısın Kitap Fiyatı - Bakar mısın Ön Okuma  Kitap Özet

  Sol elini kabanının sol cebine sokuyorsun. Öyle hışımla daldırıyorsun ki elini, cebinin kenarındaki yırtığı daha fazla açtığını fark etmiyorsun. Hayal kırıklığıyla astarın yumuşak dokusunu kavrayıp elinde buruşturuyorsun. Boşluk ve serinlik yayılıyor eline. Sanki daha yalnızsın şimdi. Diğer elini diğer cebine sokuyorsun hiç beklemeden. Bir kitap karşılıyor bu eli. İçin ısınıyor ılık bir sobaya dokunmuş gibi...
  Rahatlıyorsun...

  Aynı anda yanından geçtiğin erimiş, isli, çamurlu kar yığınının arkasından bir çift göz parlıyor. Cam küreler gibi diyorsun içinden, birer fal küresi, biri günü gösterir, biri geceyi...”

  Dört kişi ve dört hikaye.
  Tıpkı dört yapraklı bir yoncanın eşsizliği gibi.
  Betül Dursun, uzun ve karanlık gecelerin hüküm sürdüğü, düşlerin ve anıların şekillendiği, şehrin kalp atışlarının hissedildiği bu ilk romanında; kalabalıkları, yalnızlıkları aynı anda yüklenmiş dört insanın uzak patikalarına doğru sürüklüyor bizi. Düz yazının şiire uzanan kıyılarından geçip, ruh hallerinin dolambaçlı yollarından okuruna seslenen “Bakar mısın?”, edebiyatımızda eşine az rastlanır bir kurguyla, yaşamda bir yerde olmanın, kesişen yazgıların ve sürüklenen yaşamların ustalıklı portresini çiziyor.

  Betül Dursun
  1978 yılında Bursa'da doğdu. Üniversite yıllarına kadar Bursa'da yaşadı. 2000'de Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun oldu. Okuma edimi başlı başına bir uğraşken yazmaya başladı. Yazma serüveni öyküleri, öykülerse “Bakar mısın?”ı doğurdu. Mühendisliğe ve anneliğe; okumaya ve yazmaya; bakmaya ve İstanbul'u yaşamaya devam ediyor.


  [​IMG]

  Bakar mısın?

  Betül Dursun
  · Aya Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 12 - 2010
  · ISBN : 978-9944-106-22-5
  · Sayfa Sayısı : 192
  · Etiket Fiyatı : 13.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş